Bitcoin (BTC) fiyatı 24.500 dolar seviyesine ulaşmaya çalıştı ancak ani bir dönüş yaptı ve neredeyse 1.000 dolar kaybetti.

Mevcut Durum: Dogecoin Volatile, EOS %30 Yükseliyor

Bitcoin (BTC) fiyatı 24.500 dolar seviyesine ulaşmaya çalıştı ancak ani bir dönüş yaptı ve neredeyse 1.000 dolar kaybetti. Dogecoin'den 24 saatlik daha fazla oynaklık geldi. Öte yandan, EOS aynı zaman diliminde yaklaşık yüzde 30 kazandı.

Altcoinler dün sakin bir şekilde işlem gördü, ancak birçoğunun iniş ve çıkışları oldu. Dogecoin bunun en iyi örneğidir. Dogecoin, Binance borsasında 0,8 doların altından 0,92 dolara sıçradı ve saatler içinde birkaç haftanın en yüksek seviyesine sıçradı. Daha sonra aynı şekilde geri çekildi ve şu anda 0,85 dolar seviyesinin altında işlem görüyor.

Orta seviye altcoinler arasında en iyi performans gösteren altcoin EOS oldu. EOS fiyatı bir günde yaklaşık yüzde 30 arttı. Sonuç olarak, 1,6 doların üzerinde 3 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

24 saatlik duruma bakıldığında, büyük piyasa değerine sahip altcoinler de durgun görünüyor. Birkaç kısa vadeli fiyat dalgalanması dışında ETH, BNB, ADA, XRP ve SOL fiyatları dünle aynı seviyede kaldı. Shiba Inu, Avalanche ve MATIC önemsiz düşüşler kaydetti.

XTZ fiyatı 2$ seviyesinin yakınında işlem görmeye başladı ve bir günde yüzde 8'den fazla kazandı. Böylece etkileyici bir oyuncu oldu.

Kripto para piyasa değeri birkaç gün önce 1,2 trilyon dolar olarak reddedildi. Şu anda 1,150 trilyon dolar seviyesinde bulunuyor.

Güncel Sektör Haberleri

Chainalysis'e göre, Kripto ile ilgili suçlar, düşen piyasa fiyatları nedeniyle son birkaç ayda önemli ölçüde düştü.

SEC, başka bir kripto para birimi projesi olan Dragonchain'in peşine düştü.

Bitcoin 24.000 Doların Altına Düştü

Bitcoin fiyatı hafta sonu 25.200 dolar seviyesinin üzerinde işlem gördü ve iki ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Bu, 25.000 $ seviyesine yapılan son bir baskının ardından geldi. Ancak her ikisi de bariz retlerle sonuçlandı.

Bitcoin fiyatı, 1.000 dolarlık bir düşüşün ardından 24.000 dolar seviyesinin altına düştü. Sonraki birkaç günün çoğunu orada geçirdi, ancak son 24 saatte bir adım atmaya başladı. Boğalar onu 24.500 dolar seviyesinin altına gün içi yüksek bir seviyeye itti. Bunu yeni bir önemli fiyat düşüşü izledi ve Bitcoin bir kez daha şu an bulunduğu yerden 24.000 doların altına düştü.

Bitcoin'in piyasa değeri 450 milyar dolar seviyesinin üzerinde kalıyor. Ancak altcoinler üzerindeki hakimiyeti yüzde 40'ın altına düştü ve birkaç ayın en düşük seviyesine indi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ