Uzun süredir Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, kripto para biriminde maaş almaya başladıktan sadece bir ay sonra 401 (k) ödemesinin bir kısmını Bitcoin olarak almayı planladığını duyurdu.

Uzun süredir Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, kripto para biriminde maaş almaya başladıktan sadece bir ay sonra 401 (k) ödemesinin bir kısmını Bitcoin olarak almayı planladığını duyurdu. Suarez, maaşının bir kısmını Bitcoin olarak kabul eden ilk ABD milletvekili olduktan kısa bir süre sonra, emeklilik tasarruflarının bir kısmını “kişisel bir seçim” temelinde Bitcoin'e adamak istiyor.

“Sadece Yatırım Yapmak İçin İyi Bir Varlık Olduğunu Düşünüyorum.”

Miami Belediye Başkanı Real Vision ile yaptığı röportajda şunları söyledi: "Bunun yatırım yapmak için iyi bir varlık olduğunu düşünüyorum. Bence bu, zamanla değer kazanacak ve buna inandığım bir şey." Suarez, Bitcoin'in başarısının, doğası gereği "açık kaynaklı, manipüle edilemez bir sistem" olan sisteme olan güvene sıkı sıkıya bağlı olduğunu vurguladı. Ayrıca, üçüncü taraf bir ödeme işlemcisi Strike yardımıyla Bitcoin'de maaş ödemeleri almaya başladığını açıkladı.

Belediye Başkanı Ayrıca, Şehir Hükümetinin Sakinlerinden Bitcoin Olarak Ücret Ödemesini Kabul Ettiğini Açıkladı

Belediye Başkanı ayrıca Şehir Hükümetinin Miami sakinlerinden Bitcoin ile ücret ödemesini kabul ettiğini de paylaştı. Belediye Başkanı, emeklilik tasarrufları için Bitcoin ödemelerini etkinleştirmek için çeşitli seçenekleri araştırırken, Suarez'in 2022 yılına kadar ilgili bir sistem kuracağından emin. Uygun her Miami sakinine doğrudan bir temettü. Daha önce bildirildiği gibi, Miami şehri, Citycoins'in başlangıçta verim üreterek belediye projelerini finanse etmek için başlattığı şirket içi kripto para birimi MiamiCoin'i stake ederek kazanılan BTC getirilerini bölecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ