Bitcoin ABD’nin iki büyük şehrini karşı karşıya getirdi: New York ve Miami! Şehirler büyüyen kripto para piyasalarında pay almak için kıyasıya rekabet içerisindeler.

Bitcoin ABD’nin iki büyük şehrini karşı karşıya getirdi: New York ve Miami! Şehirler büyüyen kripto para piyasalarında pay almak için kıyasıya rekabet içerisindeler.

Uzun kumsalları ile önemli bir turizm destinasyonu olan Miami, birçok kripto para ve Bitcoin toplantılarına ve etkinliklerine ev sahipliği yaptı ve yapıyor. En kapsamlı kripto para konferansı olan Bitcoin Konferansları 2021’in ev sahibi Miami idi. Şehrin belediye başkanı Francis Suarez, Miami’yi Bitcoin’in başkenti ilan etti. Suarez bununla yetinmedi ve belediye bilançosunda Bitcoin tutmaya başladı.

Suare son açılımında ise belediyenin bilançosundan Miami sakinlerine pay dağıtacağını ve bu payın Bitcoin üzerinden olacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından Miami sakinleri Bitcoin hesabı açıyor.

Miami’nin açılımlarına New York da cevap veriyor. Yeni seçilen Başkan Eric Adams, bir finans merkezi olan New York’un Bitcoin yarışından geri kalmasını istemiyor. Adams, Bitcoin girişimcileri cezbetmek için maaşını Bitcoin üzerinden alacağını duyurdu. Kim bilir belki ilerleyen günlerde bazı Bitcoin yatırım şirketleri merkezlerini Wall Street’e taşır.

Kısaca ABD’de yerel yönetimler bazında Bitcoin ve kripto para rekabeti yaşanıyor. Texas ise Bitcoin madenciliği endüstrisinde iddialı bir merkez. Bitmain ve Caanan gibi dev madencilik havuzları Texas’ta Bitcoin çiftlikleri kurma telaşındalar.

https://www.coindesk.com/business/2021/11/11/miami-to-give-bitcoin-yield-from-miamicoin-to-its-citizens/

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ