ABD’de yerel yönetimler arasında ilginç bir Bitcoin rekabeti yaşanıyor.

ABD’de yerel yönetimler arasında ilginç bir Bitcoin rekabeti yaşanıyor. Eyaletler ve şehirler Bitcoin ve kripto para piyasalarından pay almak için kıyasıya rekabet ediyor. Texas eyaleti Bitcoin madenciliği konusunda öne çıkarken finansal işlemlerde de Florida ve New York arasında bir rekabet söz konusu.

Miami belediye başkanı Suarez, her yıl düzenlenen Bitcoin Konferanslarına 2021 yılında ev sahipliği yaptı. Çok canlı geçen konferanslarda Suarez, Miami şehrini Bitcoin’in başkenti ilan etti. Suarez, belediye olarak Bitcoin’in kullanımını arttıracak açılımlara öncülük ediyor. Hatta Suarez, belediyenin bütçesinde Bitcoin tutabileceğini bile iddia etti. Suarez, Bitcoin’i teşvik etmek için maaşını Bitcoin üzerinden almaya başladı.

New York belediye başkanı seçilen Eric Adams ise Bitcoin ve kripto paralar konusunda New York’un bu rekabette geri kalmasını istemiyor. Eric Adams da maaşını Bitcoin üzerinden alacağını açıkladı. Adams, New York’un Bitcoin ve kripto para piyasaları başta olmak üzere inovasyonu destekleyen tüm endüstrilere kucak açacağını duyurdu.

Bilindiği üzere Wall Street dünya finans merkezi olarak biliniyor ve New York’ta bulunuyor. Bu nedenle rekabette New York’un bölgesel olarak üstünlüğü söz konusu. Ancak Miami de Bitcoin yarışında güçlü rakipler arasında.

Çin Bitcoin’i yasaklarken ABD eyaletlerinin Bitcoin’i kucak açması ilginç bir çelişki olarak tarihte yer alacağa benziyor.


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ