Micahel Saylor, Bitcoin'in sağlam, etik, ekonomik ve teknik temelinin DeFi'deki birçok sorunu çözebileceğine inanıyor.

Michael Saylor, Bitcoin ve Lightning Network

Micahel Saylor, Bitcoin'in sağlam, etik, ekonomik ve teknik temelinin DeFi'deki birçok sorunu çözebileceğine inanıyor. Saylor, Bitcoin'in paranın geleceği olduğuna ve Lightning'in ödemelerin geleceği olduğuna inanıyor.

Bitcoin maksimalist ve MicroStrategy CEO'su Michael Saylor, Bitcoin'in kırılgan merkezi olmayan finans  DeFi  pazarının imdadına yetişebileceğine inanıyor. Saylor'un yorumları, Bloomberg'den DeFi alanındaki mevcut eğilimi açıklayan bir makaleye yanıt verirken geldi.

Makale, yatırımcıların piyasaya olan güvenini sarsan iki önemli olaydan - Terra ekosisteminin çöküşü ve Celsius Network'ün likidite sorunları hakkında konuşuyor. Bu faaliyetler, DeFi ile ilgili bazı önemli temel sorunları ve bu genç endüstrinin büyüyen ağrılarını gösteriyor. Dijital varlık saklama platformu Liminal'in kurucusu Mahin Gupta şunları söyledi:  Celsius'ta yaşananların endüstri için ciddi yansımaları olacak. Önemsiz bir oyuncu ve bariz başarısızlığının dalgalanma etkileri olacak.

Her iki bölüm de – Terra ve Celsius Networks – DeFi alanına muhtemelen kötü bir isim getirebilecek son pazar çöküşüyle aynı zamana denk geldi. Ancak Saylor, Bitcoin'in bu sorunları çözme yeteneğine sahip olduğunu söylemeye başladı. O yazdı:

DeFi için sağlam etik, ekonomik ve teknik temel Bitcoin'dir. Yeni nesil DeFi, #Lightning protokolü ve BTC tokeni  kullanılarak oluşturulacak.

Michael Saylor – Lightning Ödemelerin Geleceğidir

Bitcoin blok zinciriyle ilgili en büyük sorunlardan biri, sınırlı ölçeklenebilirlik sunmasıdır. Bitcoin blok zincirindeki ortalama işlem süresi 10 dakikadır, bu nedenle günlük işlemler için bir ödeme aracı olarak pek güvenilir değildir.

Bununla birlikte, Michael Saylor, Bitcoin için Katman-2 ölçeklenebilirlik çözümü olan Lightning Network'e tamamen güveniyor. Lightning, Bitcoin ağının işlemleri daha verimli yapma yeteneğini ölçeklendirmesini sağlar. Bu nedenle Saylor, Bitcoin'in paranın geleceği olduğuna ve Lightning'in ödemelerin geleceği olduğuna inanıyor.

Ödemeleri ve işlemleri yüksek hızda yapacaksanız, etik olarak sağlam, ekonomik olarak sağlam ve teknik olarak sağlam bir temel katmana ihtiyacınız olacak. Bitcoin budur. Ama sonra, Lightning gibi bir katman 2'de milyarlarca ve milyarlarca işlem yapılacak.

Michael Saylor liderliğindeki şirket MicroStrategy, bilançosunda büyük miktarda BTC bulunan en büyük şirketlerden biri oldu. Şirket, Ağustos 2020'de BTC satın almaya başladı ve şimdiye kadar yaklaşık 130.000 Bitcoin satın aldı. Şirket, son fiyat düşüşünden sonra Bitcoin varlıklarında 1 milyar dolara yakın bir kayıp üzerinde oturuyor. Ancak bu, Saylor'un kararını yeniden gözden geçirmesini etkilemedi. Geçen ay Michael Saylor, zirvede bile Bitcoin almaya devam edeceğini söylemişti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ