Eski MictoStrategy CEO'su ve Bitcoin savunucusu Michael Saylor, altının 19. yüzyılda kalması gerektiğine inanıyor.

Michael Saylor, Bitcoin

Eski MictoStrategy CEO'su ve Bitcoin savunucusu Michael Saylor, altının 19. yüzyılda kalması gerektiğine inanıyor

Kitco ile yakın zamanda yapılan bir röportajda, eski MicroStrategy CEO'su Michael Saylor, Bitcoin'in zamanla altını şeytanlaştıracağını öngördü. Amerikalı yatırımcı, 21. yüzyılda altının para olarak benimseneceğini düşünmüyor. “Altın, 19. yüzyıl için dijital paraydı” dedi.

En büyük kripto para birimini, büyük yatırımcılar, düzenleyiciler ve yasa koyucular tarafından benimsenecek kurumsal yatırım sınıfı bir varlık olarak görüyor.

Yatırımcı, spot tabanlı bir Bitcoin borsa yatırım fonunun bundan bir yıl sonra gelebileceğini tahmin ediyor.

Saylor, geleneksel ekonomistlerin volatiliteden nefret ettikleri için Bitcoin'i anlamadıklarını iddia ediyor. “Valatilite, performans için ödediğiniz bedeldir. Sıcağa tahammül edemiyorsan, mutfakta olamazsın. Yavaş yavaş kaybetmektense değişken bir şekilde kazanmayı tercih ederim” dedi.

Daha geniş kripto pazarından bahseden Saylor, “çok sayıda kötü davranışın” ortadan kaldırıldığını söylüyor. Yine de, çok sayıda kayıt dışı menkul kıymet olduğuna inanıyor.

U.Today tarafından bildirildiği üzere, kısa süre önce şok edici bir hamleyle MicroStrategy CEO'luğundan istifa etti. Duyuru, şirketin hızla düşen kripto fiyatları nedeniyle Bitcoin bahsinde yaklaşık 1 milyar dolar kaybetmesinin ardından geldi.

Saylor, yönetim kurulu başkanı rolünü üstlenerek amiral gemisi kripto para birimine yatırım yapmaya daha fazla odaklanmak istediğini iddia etti. En son röportajda yatırımcı, hissedarlar için yeni atanan CEO Phong Le'nin varis olduğunun “çok açık” olduğunu iddia ediyor. Saylor, “Şirketi Bitcoin oynaklığına göre yönetmiyoruz” dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ