Daha önce, Bitcoin Magazine, önde gelen Bitcoin müjdecisi Michael Saylor'un, yazılım iş geliştirme ve savunuculuğuna odaklanmak amacıyla MicroStrategy'de yönetim kurulu başkanı olmak için CEO olarak görevinden ayrıldığını bildirdi.

Michael Saylor, Elon Musk

Daha önce, Bitcoin Magazine, önde gelen Bitcoin müjdecisi Michael Saylor'un, yazılım iş geliştirme ve savunuculuğuna odaklanmak amacıyla MicroStrategy'de yönetim kurulu başkanı olmak için CEO olarak görevinden ayrıldığını bildirdi. Bitcoin. Son zamanlarda, Elon Musk'ın Manchester United takımını satın alma niyetiyle ilgili şaka tweetine yanıt verdi.

Biraz daha #bitcoin almanızı tercih ederiz.

— Michael Saylor⚡️ (@saylor) 17 Ağustos 2022

“Biraz daha Bitcoin satın alınması önerilir”.

Bundan önce, Şubat 2021'de Musk, Tesla'nın 1,5 milyar dolarlık BTC satın aldığını ve Bitcoin ödemelerine izin vermeye başladığını duyurdu. Ancak iki ay sonra, tartışmalı çevresel etki sorunları nedeniyle ödeme seçeneği askıya alındı. Bununla birlikte Tesla, yakın zamana kadar tüm Bitcoin'i elinde tuttu . 2022'nin ikinci çeyreğinde şirket BTC'nin %75'ini sattı ve bilançosunda BTC'de yalnızca 218 milyon dolar kaldı.

Bitcoin yaklaşık 29.000 dolara satıldı, şirket ise BTC'yi 31.620 dolara satın aldı.

Musk'ın Kişisel Bitcoin Kasası

Bu yılın Mart ayında, eksantrik milyarder, kripto para birimlerinin hiçbirini satmadığını tweetledi. O sırada Musk, Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin'i elinde tutuyordu.

Musk'ın hala BTC'sini elinde tutup tutmadığı şu anda belli değil. Tesla'nın Bitcoin konusundaki duruşuna gelince, topluluğa şirketin gelecekte artan risklere açık olduğuna dair güvence verdi.

Ancak Musk, tweetlerinde Dogecoin'i Bitcoin dahil diğer tüm kripto para birimlerine tercih ettiğini vurguladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ