MicroStrategy CEO'su, ETH'nin bir ICO aracılığıyla oluşturulduğu ve ağının zaman içinde çok sayıda önemli değişiklik geçirdiği için bir güvenlik olduğunu belirtti.

Michael Saylor, Ethereum

MicroStrategy CEO'su, ETH'nin bir ICO aracılığıyla oluşturulduğu ve ağının zaman içinde çok sayıda önemli değişiklik geçirdiği için bir güvenlik olduğunu belirtti.

MicroStrategy CEO'su ve Bitcoin (BTC) destekçisi Michael Saylor, Ether'in (ETH) "açıkça" bir menkul kıymet olduğunu belirterek BTC'nin kripto para piyasasındaki tek emtia olduğu iddiasını yineledi.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) temsilcileri Kirsten Gillibrand ve Cynthia Lummis gibi Amerika Birleşik Devletleri Senatörleri, Altcoin Daily ile yaptığı röportajda Saylor'a hem BTC hem de ETH'nin sınıflandırılması hakkındaki görüşlerini sordu.

Saylor, Bitcoin ve Ethereum ağları arasındaki temel ayrımlar olarak gördüğü şeyin kapsamlı bir açıklamasını yaptı ve zaman içinde yalnızca ilkinin sabit kaldığını iddia etti:

“Bence Ethereum bir menkul kıymet, bence oldukça açık, bir ICO tarafından yayınlandı, bir yönetim ekibi var, bir mayın öncesi vardı, bir hard fork var, sürekli hard fork var, bir zorluk bombası var bu da geri itilmeye devam ediyor.”

CEO, ETH'nin bir güvenlik olduğunu, çünkü bir grubun veya başka bir kuruluşun kontrol ettiği bir ağda sürekli yazılım yükseltmeleri gerektirdiğini söyledi. Tüm ETH madencilik işini “öldüreceğini” iddia ettiği uzun gecikmeli zorluk bombasının tasarımını bunun bir örneği olarak verdi.

Michael Saylor: “Bitcoin Bir Emtiadır”

Saylor, bir dijital varlığın bir meta olarak nitelendirilmesi için “kimsenin değiştirmek istese bile değiştiremeyeceği tamamen merkezi olmayan bir protokol” tarafından desteklenmesi gerektiğini iddia ediyor.

“Bir meta olması için ihraççı olamaz ve gerçek şu ki karar veremezsiniz. Demek istediğim, kripto endüstrisindeki temel anlayışlardan biri, onu bir güvenlik yapan şeyin onu değiştirebilmeniz olduğudur” diye devam etti.

Genel olarak menkul kıymetler, sermayeyi artırmak için kamu ve özel piyasalarda kullanılan takas edilebilir, ticareti yapılabilir finansal ürünlerdir. emtialar, finansal faydaya sahip kalemler veya varlıklar olarak görülür. Sert emtialar altın ve gümüş gibi varlıklarken, yumuşak emtialar pirinç veya çay gibi ürünlerdir.

Bitcoin ağının merkezi bileşeni, altının fiziksel özelliklerine benzer şekilde değiştirilemediği için, Saylor, BTC'nin bir meta olduğunu vurguladı:

“Kendinizi dijital bir meta olarak kurmak istiyorsanız, siber uzayda altın gibi bir şey yaratmaya çalışıyorsunuz.”

Saylor'un puanları olabilir, ancak Bitcoin ağı çok sayıda iyileştirme geçirdi. Son hafızada en belirgin olanı, Bitcoin'in anonimliğini ve komut dosyası oluşturma yeteneklerini geliştirmeyi amaçlayan Kasım 2021 Taproot yumuşak çatalıydı.

 

Cardano Gibi Altcoinler Üzerine Düşünceleri

Cardano (ADA) gibi diğer kripto para birimleri hakkındaki görüşleri sorulduğunda Saylor, maksimalist görüşlerini yineledi ve şunları söyledi:

“Bence tüm hisse kanıtı ağları menkul kıymetler ve hepsi çok riskli  benim maaş derecemin üzerinde, düzenleyiciler, devam etmelerine izin verip vermemeye karar verecekler.”

MicroStrategy, BTC'yi diğer tüm kripto varlıklarına tercih etmesinin ana nedenlerinden biri olan, uyumlu olmayan güvenlik belirteçleri olması nedeniyle altcoinlerin varlığının sona ermesi konusunda çekinceleri olduğunu belirterek devam etti.

Varlığın 2022'de düşen değerine rağmen, Saylor'un MicroStrategy'si bitcoin satın almaya devam etti ve 29 Haziran itibariyle şirketin yaklaşık 3,98 milyar dolar değerinde 129.699 Bitcoin'i var.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ