Bitcoin balinaları, BTC fiyatı 23.000 dolarda sabit kalmasına rağmen hala Bitcoin varlıklarını satıyor.

Michael Saylor

Bitcoin balinaları, BTC fiyatı 23.000 dolarda sabit kalmasına rağmen hala Bitcoin varlıklarını satıyor. MicroStrategy, çeşitli borsalara 130.000'den fazla BTC aktarıyor.

Balina istatistikleri verileri, bir süredir 23.000 dolarda sabit kalan Bitcoin fiyatından farklı bir işaret gösteriyor. Birden fazla ölçüme göre, Michael Saylor'un MicroStrategy'si, Bitcoin'in en büyük kurumsal sahibidir. Son kripto miktarı verileri, iş zekası servis sağlayıcısının Bitcoin varlıklarının bir kısmını sessizce terk ediyor olabileceğini ima ediyor. Bununla birlikte, şirket muhtemelen bu satış faaliyetini daha sonraki bir kazanç raporuna dahil edecektir.

MicroStrategy 132.382 Bitcoin Sattı

Blockchain analitik firması CryptoQuant'tan gelen veriler, MicroStrategy'nin ana cüzdanının 132.382 BTC sattığını iddia ediyor. Veriler, bu cüzdanın (1p5zedwtktfgxqjzphgwpqupe554wkdfhq) Michael Saylor'un firmasına ait olduğunu söyledi. Çeşitli veriler, MicroStrategy'nin tüm BTC'lerini 2 tek sig adresinde sakladığını gösteriyor.

Bu hafta Pazartesi ve Perşembe günleri arasında, yukarıda bahsedilen MicroStrategy cüzdanı, BTC'yi Coinbase gibi birden fazla değişim cüzdanına aktardı. CryptoQuant verileri ayrıca, iş zekası hizmeti firmasının her bir BTC'yi 21.687 dolara sattığını iddia ediyor.

Saylor veya konuya yakın herhangi biri işlemi onaylamadı veya reddetmedi. Bu nedenle, birçoğu MicroStrategy'nin Bitcoins transferlerinin fiat mı, saklama için mi yoksa başka bir amaç için mi alınacağı belirsiz. Saylor'un sessizliği, şirketinin hareketleri hakkındaki açık sözlülüğü göz önüne alındığında bir sürpriz. Ayrıca, son birkaç yılda önde gelen dijital varlığın en büyük savunucularından biri oldu.

Satma Niyeti?

19 Temmuz'da, Bitcoin sahiplerinin varlıklarını satmamaları gerektiğini tweetleyerek Bitcoin'i desteklemeye devam etti. Hatta dünyanın artık çökmeyecek paraya ihtiyacı olduğunu da ekledi. Bu nedenle, Bitcoin'in çökemeyecek bir parasal araç olduğunu öne sürmek.

BTC'nin transferi satış amaçlıysa, MicroStrategy'nin eylemleri Bitcoin ve daha geniş kripto piyasası üzerinde büyük bir olumsuz etkiye sahip olacaktır. Bununla birlikte, Bitcoin son yedi günde neredeyse yüzde 12 yükseldi. Coinmarketcap verileri, Bitcoin'in (BTC) şu anda 22.857 dolardan işlem gördüğünü gösteriyor. Son 24 saatte yüzde 1.57 düştü. BTC'nin mevcut fiyatı, ayın başındaki fiyatına kıyasla iyi bir gelişme.

Önde gelen dijital varlık, bu ayın başında 18.883 dolar seviyesinde işlem görüyordu. Agresif faiz oranı artışları kripto piyasası üzerinde büyük bir olumsuz etki yaratmaya devam ediyor. Kripto pazarındaki düşüş, MicroStrategy'nin Bitcoin yatırımının büyük gerçekleşmemiş kayıplarda olduğu anlamına geliyor.

Tahminler, kaybın 1 milyar dolardan fazla olması gerektiğini gösteriyor. Firma, Bitcoin'lerini ortalama 30.700 $ fiyatla satın aldı, ancak bu hafta söylentili satış çılgınlığına rağmen hala 129.918 Bitcoin varlığına sahip. Bazı endüstri analistleri, Tesla'nın BTC varlıklarının çoğunu satmasının kurumsal Bitcoin sahipleri arasında bir domino satışını tetiklemiş olabileceğine inanıyor.

Tesla'nın 22 Temmuz Cuma günü Bitcoin varlıklarının yüzde 75'ini sattığını açıkladığını hatırlayın. Bitcoin ve kripto piyasası Tesla duyurusundan bu yana aşağı doğru hareket ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ