Chainlink'in LINK tokeni, geçen hafta kripto para birimini yatırımcıların radarına sokan güçlü bir ralli gördü.

Michael van de Poppe: Bu Token

Chainlink'in LINK tokeni, geçen hafta kripto para birimini yatırımcıların radarına sokan güçlü bir ralli gördü. Web3'teki bir dizi oyuncu, daha fazla güvenlik ve ademi merkeziyetçilik için Chainlink'in Doğrulanabilir Rastgele işlevinden  VRF  yararlanıyor.

Oracle servis sağlayıcısı ve akıllı sözleşme platformu Chainlink, kripto alanındaki en güçlü oyunculardan biridir. Chainlink, artık herhangi bir blok zinciri ağında hibrit akıllı sözleşmeleri güçlendirmek için gereken oracle hizmetlerini oluşturmak, bunlara erişmek ve satmak için endüstri standardı haline geldi.

chainlink'in yerel kripto para birimi LINK, son zamanlarda güçlü fiyat rallisinin ortasında odak haline geldi. Son 24 saatte, LINK fiyatı yüzde 11.5 arttı ve şu anda 3.9 milyar dolarlık piyasa değeri ile 8.00 dolardan işlem görüyor. LINK fiyatı geçen haftadan beri yükseliyor.

Popüler kripto analisti Michael van de Poppe'ye göre, LINK fiyatı bir ömür boyu bir fırsat olabilir. Sık sık altcoinleri ele alan Poppe, 6-8 doların çok uzun süredir LINK satın almak için en iyi aralığı temsil ettiğini söyledi.

Birkaç kripto piyasası uzmanı da Chainlink'i değerli bir varlık olarak görüyor. Verileri zincir dışından zincire taşıma yeteneği, Chainlink'i Web 3 için güçlü kullanım örneklerine sahip potansiyel adaylardan biri yapar. Söylendiği gibi, blok zinciri ve akıllı sözleşme platformları için çok çeşitli araçlar sağlar.

Chainlink ayrıca Web 3.0 alanındaki Oracle pazarına da hakim. Chainlink'in Oracle hizmetleri, kullanıcıların gerçek dünyadan veri almasına ve ademi merkeziyetçilikten ödün vermeden farklı hesaplamalar yapmasına olanak tanır. Chainlink'in merkezi olmayan veri beslemeleri, merkezi olmayan finans  DeFi pazarında da büyük bir kullanım durumuna sahiptir. Kripto alanındaki bazı büyük şirketler Chainlink'in veri akışlarını destekliyor.

Chainlink'in VRF'sinin Büyük Ölçekli Entegrasyonları

Chainlink protokolü, popüler bir rastgele sayı üreteci olan Doğrulanabilir Rastgele İşlev veya VRF sunuyor. Güvenlik ve ademi merkeziyetçilikten ödün vermeden VRF, farklı blok zinciri platformlarına rastgelelik sağlar. Şu anda Chainlink'in VRF tesisini kullanan birkaç şirket var.

Bu haftanın başlarında, Web3 strateji oyunu Mechaverse, Chainlink'in Doğrulanabilir Rastgele işlevinin (VRF) entegrasyonunu duyurdu. Mechaverse'den yapılan duyuru şöyle:

Sektör lideri merkezi olmayan oracle ağını entegre ederek, Mecha-Fight'ta izin verilenler listesi dağıtımını tüm kullanıcılar için adil hale getirmeye yardımcı olmak için artık kurcalanmaya karşı korumalı ve denetlenebilir bir rastgelelik kaynağına erişimimiz var. Sonuç olarak, kullanıcıların izin verilenler listesi alanlarının adil bir şekilde dağıtıldığına dair yüksek güvenceleri olduğundan, bu daha heyecan verici ve şeffaf bir kullanıcı deneyimi yaratır.

Başka bir Web3 topluluk platformu MAJOR, Chainlink'in VRF'sinin entegrasyonunu da duyurdu. Aynı zamanda, merkezi olmayan borsa Qube, BNB ana ağında Chainlink Keepers ile entegrasyonunu duyurdu. Bu, Qube'ye "güvenli ve düşük maliyetli bir akıllı sözleşme otomasyon hizmetine erişim" sağlayacak ve QUBE'deki stake ödüllerinin değerini otomatik olarak yeniden hesaplayacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ