ABD'de bulunan Michigan Üniversitesi, Andressen Horowitz tarafından yönetilen kripto para fonuna yatırım yapacağını belirtti.

Michigan Üniversitesi, Bir Kripto Para Fonuna Yatırım Yapmayı Düşünüyor

Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan ABD'nin en eski ve en gelişmiş üniversitelerinden biri Michigan Üniversitesi, Andressen Horowitz tarafından yönetilen kripto para fonuna daha fazla yatırım yapmayı düşünüyor.

Salı günü yayınlanan bir yönetim kurulu kararına göre, üniversitenin mütevelli heyeti yaptıkları son toplantıda kripto para odaklı bir risk sermayesine yatırım yapma kararı aldı ve daha önce 2018 yılının Haziran ayında yapılan 3 milyon dolarlık bağışa ek olarak bundan daha yüksek bir miktarda yatırım yapılacak. Üniversite, fonu genel olarak bursları, profesörlükleri ve diğer üniversite programlarını maddi açıdan karşılayabilmek için kullanıyor.

Andreessen Horowitz, farklı aşamalarda kripto para birimiyle ilgili teknoloji şirketlerine yatırım yapmaya odaklanmak için geçen yıl 300 milyon dolarlık fonu başlattı. Fona ayrıca Yale Üniversitesi'nin de katıldığı belirtildi.

Andreessen Horowitz'in genel ortağı Chris Dixon, lansman sırasında “piyasa koşullarından bağımsız olarak zaman içinde tutarlı bir şekilde yatırım yapmayı planladığını” söyledi.

Chris Dixon sözlerine şu şekilde devam etti:

“Başka bir 'kripto kışı varsa,' agresif bir şekilde yatırım yapmaya devam edeceğiz. ”

Michigan’ın bağış değeri geçen Ekim ayında yaklaşık 12 milyar dolara yükseldi. Üniversitenin yatırım sorumlusu Erik Lundberg, gösterinin “bağışın net olarak sürdürülmesi ve artırılması için yeterli olduğunu” söyledi.

Bağış ve emeklilik fonları giderek Blokchain ve kripto para alanına yatırım yapmaya başlıyor. Daha geçen hafta, iki kamu emeklilik fonu - Fairfax County, Virginia Polis Memurunun Emekli Sistemi ve Çalışanların Emekli Sistemi - Morgan Creek Capital’in 40 milyon dolarlık kripto odaklı bir girişim fonu desteklendi.

Morgan Creek’in yeni fonu aynı zamanda bir üniversite bağışından, bir hastane sisteminden, bir sigorta şirketinden ve o sırada CoinDesk’in özel bir kuruluşundan gelen yatırımları da içermektedir.

Geçen hafta, bir emekli aylığı ve bağış danışmanı olan Cambridge Associates’in, kurumsal yatırımcıların kripto para birimine girmeyi düşünmenin zamanı geldiğini söylediği bildirildi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ