Kripto topluluğu, popüler kripto para birimi şirketi Tron'un, eğlence devi Disney tarafından engellenen üç ticari marka için tepkilerini ortaya koyuyor.

Mickey Mouse ve Justin Sun Karşı Karşıya : Kripto Topluluğu Tepki Veriyor

Bu ticari markaların reddedilmesi kesinlikle blockchain şirketine bir darbe ve kripto topluluğu, bunun ileride ne anlama gelebileceğine dair sayısız farklı yorumlarda bulunuyor

Disney Tron'u Tokatladı ve Birden Fazla Ticari Marka Reddine Yol Açtı

Tron, ünlü Disney filmi Tron ile bir ad paylaşan blockchain şirketi nedeniyle Disney'in markasına zarar vermeleri nedeniyle USPTO tarafından şirket adıyla ilgili üç ticari markaya sahipti.

Decrypt'in hikayesini izleyen dönemde, Tron CEO'su ve kurucusu Justin Sun, en son reddetmelerin sadece belirli bir marka başvurusu sınıfı için geçerli olduğunu ve doğrudan temel markalarını etkilemediklerini açıkladı Twitter’da Sun şunları söyledi:

“TRON’un markası dünya çapında köklü ve itibarlıdır. Disney tarafından geçersiz kılınan TRON markası hakkında yanlış iddialarda bulunan yanlış bilgilendirilmiş birçok FUD bulunuyor.
Amerika Birleşik Devletleri'nde ticari marka başvurusu yapıldığında, ticari markanın ait olduğu ürün veya hizmet türü için bir “sınıfın” belirtilmesi gerekir. ”
“TRON, birçoğuna meydan okunmayan ve Disney'den etkilenmeyen farklı sınıflardaki çeşitli markalar için Amerika Birleşik Devletleri'nde ticari marka başvuruları yaptı. Disney tarafından meydan okunanlar ek ürünlere aittir ve savunma amaçlı olarak dosyalanmıştır. Tron’un temel ticari markalarını etkilemezler. Tron, ABD'deki ticari markalarını aktif olarak kovuşturmaya devam edecek. Tron ayrıca dünyanın birçok ülkesinde ticari marka tescili aldı. Kısacası, bu Tron’un ismini kullanması konusunda bir karar değil, sadece tescilli bir ticari marka ofisidir. Tron köklü adını ve markasını kullanmaya devam edecek.”

Decrypt'in editörü Tim Copeland, daha sonra avukat Jake Chervinsky'nin konu hakkında yorum içeren bir tweetini takip etti:

“Compound danışmanı Jake Chervinsky,“ Tron ticari marka tescil sürecini ciddiye almadı. USPTO açıkça yapmalarını emretmiş olsa da, onları temsil etmek için ABD avukatı bile tutmadılar.”

Yeniden Bir İsim Verme Yaklaşıyor mu?

Her ne kadar Justin Sun, en son ticari marka reddi dizilerinin şirketin temel markalaması üzerinde herhangi bir etkisi olmadığından emin olsa da, bu durum Twitter’daki kripto para topluluğunda ismin değişebileceğine yönelik yorumları da beraberinde getirdi.

Handle @ drhex2c olan bir kullanıcı, sabırla “Tronix” yeniden markalama pompasını sabırla bekleyeceğini söyledi ve şu açıklamayı yaptı:

"#Tronix yeniden markalama aldatmaca pompası için hazır olun, bunun geldiğini biliyorsunuz."

Tüm bu tartışmaların ortasında, Tron’un tokenı, bir ayın en yüksek seviyesinden 0,016 $’dan düşerek 0,0125 $ 'ın altına düştü.

Bu tartışmanın Tron'un fiyatı üzerinde uzun vadeli bir etkisi olup olmayacağı belirsizliğini koruyor, ancak en azından Twitter üzerinden ortaya çıkan topluluk yorumu iyi bir eğlence sağlıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ