Geçen yıl şirketten aniden kovuşan Bitmain'in kurucu ortağı Micree Zhan, şirketin çalışanlarının yarısını işten çıkarma kararını onaylamadığını ifade etti.

Micree Zhan, Bitmain’in Çalışanlarının Yarısını İşten Çıkarmanın “İntihar” Olduğunu Söyledi

Geçen yıl şirketten aniden kovuşan Bitmain'in kurucu ortağı Micree Zhan, şirketin çalışanlarının yarısını işten çıkarma kararını onaylamadığını ifade etti.

Micree Zhan, Bitmain'e açık bir mektupta, Bitmain’in bu ay gerçekleşmesi beklenen personelin yarısını işten çıkarma kararını onaylamadığını ifade etti. Şirketten çıkarılan Micree Zhan, hala Bitmain'in en büyük hissedarlarından biridir.

“Personelin % 50'sini İşten Çıkarmak Gereksiz”

Micree Zhan, açık mektubunda, personelinin % 50'sini işten çıkarma planının intihar olabileceğini ve gerekli olmadığını belirtti. İşten çıkarılmaların çoğunun Ar-Ge'den geldiğini ve saçma olduğunu söyledi. Yetkili, gelirlerin madencilerin maliyetini karşılayabileceğini de sözlerine ekledi. Büyük ölçekli işten çıkarmayı şirket için ölümcül bir hata olarak adlandırdı.

Ona göre, karar sadece firmanın kısa vadeli faydasını göz önünde bulundurur ve sağlam ve uygulanabilir bir işveren olarak ününü ihmal eder.

“Bitmain, Yapay Zeka ve Makine Öğrenmesini Entegre Etmeli”

Bitmain Kurucu Ortağı ayrıca madencilik makine üreticisinin yapay zeka, büyük veri ve makine öğrenimi gibi gelişmiş teknolojileri entegre etmeyi düşünmesi gerektiğini söyledi. Bitmain'in ancak diğer sektörlere olan erişimini genişletir ve daha fazla teknolojiyi araştırırsa uzun vadede kârlı kalacağına inanıyor. Önde gelen bitcoin madencilik makine üreticisi için son birkaç ay o kadar da iyi değildi. Micree Zhan şirkete geri dönme ve pozisyonunu geri alma sözü verdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ