Bitmain'in kurucu ortağı Micree Zhan, şirketin kontrolünü geri almak için birçok işe alınan güvenlik görevlisi ile Bitmain'in Çin ofisine saldırdı.

Micree Zhan, Bitmain

Bitmain'in kurucu ortağı Micree Zhan, şirketin kontrolünü geri almak için birçok işe alınan güvenlik görevlisi ile Bitmain'in Çin ofisine saldırdı.

Yerel haberlere göre, geçen yıl şirketten aniden kovulan bitcoin madencilik şirketi Bitmain’in kurucu ortağı ve CTO Micree Zhan, Bitmain’in Çin ofisinin kontrolünü geri almak için bir düzine güvenlik görevlisi tuttu. Primitive Ventures'ın kurucu ortağı Dovey Wan, güvenlik görevlilerini Bitmain’in ofisine girmeye zorlayan bir video tweet attı. “Micree bugün özel muhafızlardan oluşan bir ekibin Bitmain Beijing ofisini düşürmesine neden oldu… kaba kuvvetle girdiler ve kontrolü geri almaya çalıştılar (Jihan’ın ilk darbesinden ve çirkin davranış serisinden sonra).

Daha önce Bitmain kurucu ortağı Jihan Wu, Bitcoin madencilik üreticisi şirketini herhangi bir şekilde temsil etmeye çalışırsa Micree Zhan'ı yasal işlemle tehdit etmişti. Jihan, çalışanları artık şirketin bir parçası olmadığı için Zhan'dan herhangi bir emir almamaları konusunda da uyardı. BlockBeats haber yayınına göre Zhan, Bitmain hissedarlarına ve çalışanlarına, Bitmain’in Çin'deki ofisi üzerinde kontrol sahibi olduğunu ve çalışanları işe dönmeye teşvik ettiğini belirten bir mektup gönderdi. Daha önce, Micree Zhan'ın Bitmain personeli ile fiziksel bir çatışmaya karıştığı bildirildi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ