Geçen yıl şirketten aniden kovulan Bitmain'in kurucu ortağı Micree Ketuan Zhan, o zamandan beri yoluna devam ediyor.

Micree Zhan, Çin

Geçen yıl şirketten aniden kovulan Bitmain'in kurucu ortağı Micree Ketuan Zhan, o zamandan beri yoluna devam ediyor.

Micree Zhan, ilgili üçüncü taraf olarak Bitmain’in yan kuruluşu Fujian Zhanhua Intelligence Technologies ve Beijing Bitmain Technologies hakkında dava açtı. Bu sefer Zhan, Çin’in Fujian eyaletinde dava açtı. Davanın duruşması 11 Şubat'ta planlandı ancak Corona Virüsü salgını nedeniyle ertelendi.

En Büyük Kripto Madenciliği Üreticisinden Güç Mücadelesi

Her şey Jihan Wu, Micree Zhan'ı geçen yıl aniden şirketten çıkardığında başladı. Zhan, herhangi bir bildirim ve rızası olmadan şirketten çıkarıldığını iddia etti. Zhan ve Jihan, şirketi 2013 yılında yeniden kurdu. Zhan, çıkarıldığı pozisyonuna geri dönme sözü verdi. Aralık ayında Cayman Adaları'nda Bitmain’in ana holding varlığının kayıtlı olduğu bir dava açtı.

Micree Zhan, Bitmain'in Yüzde 36 Hissesine Sahip

Zhan ayrıca, Pekin Bitmain'in tam bağlı iştiraki olan Fujian Zhanhua'ya da dava açtı. Micree Zhan hala yüzde 36 ile şirketin en büyük hissedarı. Bitmain, dünyanın en büyük kripto madenciliği üreticisidir ve şirket, geçen yıl Ekim ayında ABD SEC ile bir halka arz için başvurdu. Bitmain, personelinin yarısını işten çıkardığını açıkladıktan sonra son zamanlarda çok fazla eleştiri aldı. Micree Zhan da şirketin kararını ağır eleştirdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ