Microsoft’un blok zinciri etkin bulut hizmeti Microsoft Azure yeni token ve blok zinciri veri yönetimi hizmetlerini açıkladı.

Microsoft Azure Blockchain Tokenını ve Veri Yönetimi Hizmetini Duyurdu

Resmi Microsoft Azure bloğunda 6 Aralık'ta yayınlanan bir duyuruda, BT servis devi Azure Blockchain tokenlarını ve blockchain veri yöneticisini açıkladı.

Azure Blockchain Kullanıcıları İçin Yeni Araçlar

Azure Blockchain Token hizmeti, endüstri standartlarına uygun uyumlu tokenların tanımını, oluşturulmasını ve yönetimini basitleştirmeyi amaçlamakta. Şirket ayrıca ortak kullanımlar için önceden oluşturulmuş şablonlar sunuyor ve ortaklar tarafından oluşturulan ve gelecekte eklenmesi beklenen şablonlar için bir galeriye ev sahipliği yapıyor. Duyuruda ayrıca şu hususlara da yer veriliyor:

“Artık bu son teklifle, müşterilere Azure Blockchain tokenları (önizleme) aracılığıyla Azure Blockchain Tokenları (önizleme) aracılığıyla fiziksel veya dijital varlıklar için tokenları kolayca oluşturma ve yönetme deneyimini bir baştan sona sunabiliriz”
Diğer Hizmet

Blockchain veri yöneticisi olarak ilan edilen diğer hizmet, kullanıcılarının blokchain defter verilerini yakalamalarını, kripto odaklı olmaları halinde tokenlara ve çoklu kaynaklara teslim etmeleri için onları dönüştürmelerini ve şifrelerini çözmelerini sağlamak üzere tasarlanmış yeni bir Azure Blockchain Hizmeti. Duyuruya göre, bu yeni işlevsellik, “mevcut uygulamaları bir blok zincir defterinde bulunan verilerle bütünleştirmenin zahmetli görevini” basitleştiriyor.

Bu haftanın başlarında, Microsoft Azure ayrıca, geliştirici topluluğunu ödüllendirmeyi amaçlayan ve kullanılamayan blok zincir tokenları olan “Azure Heroes”u duyurdu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ