Kripto, şüphesiz, ana akım haline geliyor. Bu noktada basitçe söylemek gerekirse geri dönüş artık mümkün değil. S

Kripto, şüphesiz, ana akım haline geliyor. Bu noktada basitçe söylemek gerekirse geri dönüş artık mümkün değil. Soru, insanların hareket halindeki trene binmeye mi yoksa geride kalmaya mı karar verdiğidir. Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Microsoft, öyle görünüyor ki geride kalmak istemiyor. Kendi blok zincirine sahip olmayan Microsoft, dağıtılmış bir defter için patent aldı.

Microsoft'tan Yeni Hamle

Bitcoin ve Ethereum gibi blok zincirlerinin büyümesi, Microsoft gibi şirketler için artan bir endişe kaynağıdır. Hizmetlerine bugün hala çok ihtiyaç duyulurken, blok zincirlerin popülaritesi, çok uzak olmayan bir gelecekte çok iyi eskimiş olabileceklerini gösteriyor. Bu, şirketlerin daha sonra insanların platformlarını geliştirmeye devam etmeleri için bu hizmetleri sağlaması ihtiyacını doğurdu.

Dağıtılmış bir defter, bir blok zincirine benzer olsa da, tamamen aynı şey değildir. FINRA'ya göre, dağıtılmış bir defter, node'lar tarafından tutulan ve doğrulanan bir kriptografik denetim izi ile bir fikir birliği kaydıdır. Bu, merkezi veya merkezi olmayan olabilir. Öte yandan, bir blok zinciri, dağıtılmış bir defteri uygulamanın bir yoludur. Ancak önemli bir not, tüm dağıtılmış defterlerin mutlaka blok zincirleri kullanmamasıdır.

Microsoft'un onayladığı şey bu. Bu defter bir blok zinciri işlevi görecektir. Ama aslında bir blok zinciri değil. Patent, Microsoft'un onayladığı dağıtılmış defter hakkında bazı gerçekleri belirtiyor. Kullanımları, kripto para birimi alanı için önemli olan şeydir.

Microsoft'un dağıtılmış defteri, kullanıcıların tokenler oluşturmasına ve yönetmesine olanak tanır. Patent, farklı blok zincirlerinde standardizasyon eksikliği nedeniyle bu sürecin şu anda “zor ve hantal” olduğunu açıklıyor. Bu nedenle, Microsoft dağıtılmış defter, bu süreci daha kolay ve sorunsuz hale getirmeye yardımcı olacaktır.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Kripto Token'lar Nasıl Oluşturulacak?

Defterden bağımsız token hizmeti, patentin tanımladığı gibi, kullanıcılara bir veya daha fazla token şablonu sağlayacaktır. Bu şablonlar, bir tür fiziksel ve dijital varlığa karşılık gelir. Seçilen şablonla ilişkilendirilecek bir veya daha fazla öznitelik veya denetim kümesinin tanımlanması. Seçilen şablon daha sonra bilgisayar tarafından dağıtılmış defter ağında bir token oluşturmada kullanılmak üzere alınacaktır.

Microsoft'un dağıtılmış defter şablonları, kullanıcılar için çok çeşitli işlevler içerecektir. Bunlar, token miktarlarını aktarma, madencilik ve yakma gibi işlevleri içerecektir. Kullanıcılar, kendi kripto tokenlerini kolayca oluşturmak ve piyasaya sürmek için bu şablonları kullanabilir.

Bu hizmetin lansmanı henüz açıklanmadı. Patent onayı, şirket için doğru yönde atılmış büyük bir adımdır. Bu, Microsoft'un kripto ana akım haline gelirken dünya çapındaki milyonlarca kullanıcısını elinde tutmasını sağlayacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ