MicroStrategy, 3. çeyrekte varlıklarına yaklaşık 9.000 Bitcoin ekleyerek toplam BTC zulasını yaklaşık 7 milyar dolarlık bir değere getirdi.

MicroStrategy, 3. çeyrekte varlıklarına yaklaşık 9.000 Bitcoin ekleyerek toplam BTC zulasını yaklaşık 7 milyar dolarlık bir değere getirdi. Şirket, Çarşamba günü şirketin Perma-boll CEO'su Michael Saylor ile üçüncü çeyrek raporunda 8.957 BTC alımını vurguladı. “Bugün, MicroStrategy, 114.000'den fazla Bitcoin ile dünyanın en büyük halka açık kurumsal Bitcoin sahibidir. Raporda, Bitcoin stratejimizi yürütmek için ek sermaye artırma fırsatlarını değerlendirmeye devam edeceğiz ”dedi.

MicroStrategy, Bitcoin Varlıklarını Bir Yılda %198 Artırdı

MicroStrategy, Bitcoin varlıklarını geçen yılın aynı döneminden bu yana %198 oranında artırdı ve 30 Eylül itibariyle, şirketin toplam varlıkları, tahmini ortalama 27.713$ satın alma fiyatı veya toplam 3.16$ harcama ile 114.042 BTC olarak gerçekleşti.  Kağıt üzerinde, MicroStraMicroStrategy'nin varlıklarının değeri yaklaşık 6,9 milyar dolara eşittir.

MicroStrategy'nin Varlıklarının Değeri Yaklaşık 6,9 Milyar Dolara Eşittir

BTC, yazının yazıldığı sırada yaklaşık 60.600 dolar olarak fiyatlandırıldığından, MicroStrategy'nin varlıklarının değeri yaklaşık 6.9 milyar dolara eşittir ve bu, yazılım firmasının bugün satılması halinde yaklaşık 3.75 milyar dolar kar elde edeceğini düşündürür. MicroStrategy, iş zekası yazılımı, mobil uygulama yazılımı ve bulut tabanlı çözümler sağlar ve firma, ürün lisanslama ve abonelik hizmetleri gibi akışlar yoluyla gelir elde eder. Firma, çeyrek için 128 milyon dolar değerinde toplam gelir bildirdi, Zacks Consensus Tahminini %0,39 geride bıraktı ve MicroStrategy'nin 2020'deki 3. Çeyrek sonuçlarına kıyasla %0,5'lik bir artış kaydetti. MicroStrategy'nin geliri geçmiş tahminleri gıcırdatırken, firma karşılaştırıldığında hisse başına 1,86 dolar kazanç bildirdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ