Pazartesi günü 18 ayın yeni en düşük seviyelerine düşen Bitcoin (BTC) fiyatındaki önemli bir düşüşün ardından, borsa uzmanı ve CNBC televizyonunun "Mad Money" sunucusu Jim Cramer, MicroStrategy CEO'su Michael Saylor'da fotoğraf çekti.

MicroStrategy, Bitcoin Başka Bir Serbest Düşüş Olayına Maruz Kaldığı İçin Eleştirmenlerin Ateş Hattında

Pazartesi günü 18 ayın yeni en düşük seviyelerine düşen Bitcoin (BTC) fiyatındaki önemli bir düşüşün ardından, borsa uzmanı ve CNBC televizyonunun "Mad Money" sunucusu Jim Cramer, MicroStrategy CEO'su Michael Saylor'da fotoğraf çekti.

Bitcoin hakkındaki bazı görüşleriyle tartışmayı ateşleyen Cramer, Saylor'un "hodling" olarak nitelendirdiği ABD yazılım şirketinin BTC "stratejisini" eleştirdi ve fiyatlar çökse bile satma planı olmadığını öne sürdü.

Cramer bir tweet'te MicroStrategy'nin "planını" alaya alarak, "Bitcoin düşerken, Microstrategy'nin "stratejisinin" izlenmeye değer olduğunu unutmayın."

MicroStrategy, 1 milyar dolar değerindeki Bitcoin varlıklarını tasfiye etme sürecinde. MicroStrategy, dümende Bitcoin müjdecisi Saylor ile ortalama 30.700 $ veya yaklaşık 3.96 milyar $ fiyatla yaklaşık 129.200 BTC satın aldı. Bitcoin holdingleri, halka açık herhangi bir şirketin en büyüğüdür.

Bununla birlikte, zulanın değeri, Bitcoin fiyatının Pazartesi günü bir günde %17 artarak 23.000 dolara düşmesinden hemen sonra 2.97 milyar dolara düştü. İş bilgileri, mobil uygulamalar ve bulut tabanlı hizmetler sunan Nasdaq listesinde yer alan işletme, 1 milyar doların biraz altında kaybetti.

Yorumculara göre Bitcoin fiyatı 21.000 doların altına düşerse MicroStrategy tasfiye edilme riskiyle karşı karşıya. Bitcoin satın almak için şirket milyarlarca dolar kredi aldı. Mart ayında Silvergate Bank'tan 205 milyon dolarlık bir kredi için Bitcoin varlıklarını teminat olarak kullandı ve daha fazla Bitcoin satın almasına izin verdi.

Saylor 'hodl' planını sürdürürken, MicroStrategy CFO'su Phong Le bu yılın başlarında bir kazanç raporunda, bir marj çağrısı durumunda işletmenin fazladan teminat vermesi veya BTC'sinin bir kısmını tasfiye etmesi gerekebileceğini belirtti.

MicroStrategy'nin hissesi yayınlandığı tarihte %25 düşüşle 152 $ seviyesindeydi. Hisse senedi, geçen yıl Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 891 $'dan değerinin %82'sinden fazlasını kaybetti.

Celsius, Celsius'ta bir potshot alır. Mad Money sunucusu Jim Cramer, yaklaşık 12.000 $ karşılığında işlem yaparken önemli miktarda Bitcoin satın aldı. 2021'de varlıklarını 64.000 dolara sattı ve fonlar “ipoteği ödemek” için kullanıldı.

Kripto para birimi hakkında çelişkili sinyaller verdi, ancak yatırımcılara portföylerinin en az %5'ini dijital varlıklara, özellikle de “gerçek” olarak kabul ettiği Bitcoin ve Ethereum'a yatırmalarını tavsiye etti.

Cramer, Pazartesi günü piyasa düştüğü için kripto borç veren Celsius'u çarpma şansını kullandı. Celsius, ciddi bir likidite sıkıntısıyla karşı karşıya olabilir ve bu da hesaptan para çekme işlemlerini kısıtlamasına neden olur. "

“Geçen yıl SEC Başkanı Gary Gensler ile kripto bakiyemden %8 almamın nasıl mümkün olduğunu konuşmuştuk ve o öyle olmadığını söyledi; Celsuis Topluluğunun az önce öğrendiği gibi.”

Cramer, Silikon Vadisi teknoloji uzmanlarının kripto para birimi endüstrisini, ortalama yatırımcılar pahasına Bitcoin misyonerlerini zenginleştiren bir aldatmaca olarak görmeye başladığını düşünüyor.

Kripto Piyasası Ayıların Sıkı Pençesinde

Bu arada, son iki günde yaklaşık %21 düşüşle 20.842 doların en düşük seviyelerine düşen Bitcoin, hafifçe toparlanarak 22.775 dolara ulaştı. Ve Ether 1.075 doları öptü ve yazı yazılırken 1.225 dolar civarında toparlandı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ