MicroStrategy CEO'su Michael Saylor, şirketin "dijital varlık stratejilerine" "ek sermaye dağıtmaya" devam edeceğini söyledi.

MicroStrategy, BTC

MicroStrategy CEO'su Michael Saylor, şirketin "dijital varlık stratejilerine" "ek sermaye dağıtmaya" devam edeceğini söyledi.

Yazılım firması Perşembe günü ikinci çeyrek kazançlarını açıkladı ve yıllık gelirde yüzde 13'lük bir artış gösterdi.

Bitcoin alımı devam edecek

CEO'su Michael Saylor, halka açık en büyük ticari şirket olan MicroStrategy'nin Bitcoin (BTC) biriktirmeye devam edeceğini söyledi. Şirketin Perşembe günü 2. çeyrek kazanç duyurusu sırasında konuşan Saylor, en son finansmanın onları 105.000'den fazla BTC almaya yönlendirdiğini söyledi. Burada, şirkette yüzde 12,2 hisseye sahip olan Capital International Investors'tan bahsediyordu.

“Dijital varlık stratejimizin uygulanmasının sonuçlarından memnun olmaya devam ediyoruz” dedi.

İleriye dönük olarak, dijital varlık stratejimize ek sermaye dağıtmaya devam etmek niyetindeyiz.

MicroStrategy’nin Bitcoin satın alma stratejisi

Ağustos 2020'den bu yana, VA tabanlı yazılım firması Tysons, hazine rezervi için bir Bitcoin satın alma çılgınlığı yaşıyor. Firmanın 2020 tarafından tasarlanan kurumsal politikası, operasyonların dışındaki tüm nakitlerin Bitcoin şeklinde tutulması gerektiğini belirtir.

Bununla birlikte şirket, her fırsatta Bitcoin satın almaya başladı. Birkaç ay önce MicroStrategy, daha fazla Bitcoin satın almak için kullanılan önemsiz tahvil satışı yoluyla toplanan 500 milyon dolar harcadı. Ayrıca firma, A sınıfı adi hisse senedinin satışının ardından daha fazla Bitcoin holdingi elde etmek için SEC'e başvurdu. MicroStrategy'nin bir yan kuruluşu olan MacroStrategy LLC, tahmini olarak 92.079 Bitcoin'e sahip.

BTC'nin 40.000 doların altına düşmesine rağmen Bitcoin alımı devam etti ve şirket düşüşle birlikte yaklaşık 63 milyon dolar zarar etti.

Bildirildiğine göre Tesla, Square ve Coinbase gibi diğer büyük firmalar da yüz milyonlarca dolar değerinde kripto para satın aldı. Bazı yatırımcılar için bu hareket, gerçek bir kendini velayet olmaksızın dijital varlıklara maruz kalmalarının kapılarını açtı. Ayrıca, özellikle Bitcoin'e sahip şirketlerin onları çok fazla oynaklığa ve kırılganlığa maruz bıraktığı düşünüldüğünden, büyük bir geri dönüşe işaret ediyor.

Finansal rapor

30 Haziran itibariyle, MicroStrategy'nin Bitcoin varlıklarının GAAP dışı (genel kabul görmüş muhasebe ilkeleri) piyasa değeri hesaplaması 3.653 milyar dolardı. Bu rakam, Bitcoin’in 34.763 dolar fiyatını yansıtıyordu. Ek olarak, GAAP dışı dijital varlık maliyet tabanı, Bitcoin başına 26.080 dolara eşit 2.741 milyar dolardı.

Verilere göre MicroStrategy, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 13.4 artışla 2. çeyrekte 125,4 milyon dolar gelir elde etti. Çeyrek için brüt kar 102,3 milyon dolardı. Bu, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 78,3 olan brüt kar marjını yüzde 81,6'ya çıkardı.

Bununla birlikte, sonuçlarla birlikte, şirketin hisseleri Perşembe günkü mesai sonrası işlem seansında yüzde 2,2 düşüşle 611,48 dolara geriledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ