Saylor, dijital bir meta yaratmanın tek yolunun çalışma kanıtı olduğunda ısrar ediyor.

Microstrategy

Saylor, dijital bir meta yaratmanın tek yolunun çalışma kanıtı olduğunda ısrar ediyor. ETH'nin fiyatı Birleşmeden sonra düştü, BTC'nin fiyatı daha fazla ivme gösteriyor.

Cumartesi günü, ünlü Bitcoin savunucusu Michael Saylor, Ethereum Birleşmesine rağmen Bitcoin'in güçlendiğini belirtti. Saylor'a göre, iş kanıtı  PoW, dijital bir meta yaratmanın küresel olarak kabul görmüş ve kanıtlanmış yoludur.

Ethereum Birleştirmesinin tamamlanması, Ethereum ağının artık bir iş kanıtı konsensüs mekanizması olarak çalışmadığı, ancak artık hisse kanıtı tarafından yönetildiği anlamına gelir. Ethereum ana ağının işaret zinciriyle birleştirilmesi iki gün önce gerçekleşti (15 Eylül 2022).

Olmadan önce, Birleştirme, kripto alanı ve hatta geleneksel finans topluluğu genelinde en sıcak tartışma konusuydu. Cumartesi günü Avustralya'da bir konferansta konuşan Saylor, Ethereum Birleşmesi'nin ardından Bitcoin'e ne olduğuna dair görüşlerini paylaştı.

Saylor, Bitcoin'in Birleşmeden sonra güçlenmeye devam edeceğini söyledi. PoW'un dijital bir meta yaratmanın en kanıtlanmış yolu olduğunu ekledi. Saylor daha önce Ethereum'u "güvenlik" olarak adlandırmıştı. Ethereum'un geçişini takiben, Bitcoin artık PoW konsensüs mekanizması altında çalışan tokenlerin toplam pazar payını yüzde 95'ini kontrol ediyor.

“Bitcoin'in daha da güçleneceğini öngörüyorum. Daha zayıf olmayacak. PoW, dijital bir meta oluşturmanın dünya çapında en iyi yoludur.” Bitcoin ve diğer PoW ağlarının en büyük eleştirilerinden biri, yüksek karbon ayak izidir. Bununla birlikte, Ethereum'un bir PoS'ye geçişi, PoS daha az enerji yoğun olduğu için enerji tüketiminin yüzde 99,5 oranında azaldığı anlamına gelir.

Haftanın başlarında, SEC başkanı Gary Gensler, Ethereum'un PoS'a geçişinin artık Howey testine dayalı bir "güvenlik" olduğu anlamına geldiğini iddia etti. Saylor ayrıca Bitcoin madenciliğinin endüstriyel olarak elektriğin en temiz ve en verimli kullanımı olduğunu iddia ediyor. Ayrıca Bitcoin madencileri, ağın enerji verimliliğini artırmak için daha sürdürülebilir enerji kaynaklarına geçiyor.

Microstrategy CEO'su, Bitcoin'in kullanılmayan metan gazı ve doğal gaz enerji kaynaklarının para kazanmasını sağladığını da sözlerine ekledi. Bununla birlikte, Microstrategy Bitcoin varlıklarını artırmaya devam ediyor. 10 Eylül'de şirket, daha fazla BTC satın almak için sekretere başvurdu.

Dosyaya göre, Microstrategy bu satın almayı finanse etmek için 500 milyon dolar değerinde MSTR hissesi satacak. Şu anda, firmanın toplam Bitcoin varlığı 129.699 BTC'dir. İlginç bir şekilde, Microstrategy yalnızca 14.589 BTC'ye sahipken, yan kuruluşu Macrostrategy kalan 115.110 BTC'ye sahip.

Birleştirmeden Sonra BTC Fiyatı ve ETH Fiyatı

Birçok endüstri analisti, Ethereum'un Birleşmeden sonra Bitcoin'in önünde lider dijital varlık olacağını tahmin etti. Ama bu henüz olmadı. Bunun yerine, Birleştirmenin ardından ETH’nin fiyatı düştü. Ethereum'un fiyatı 1.430 dolardan desteğine düştü ve düşmeye devam ederse 1.000 dolara düşme riski var.

ETH, son 24 saatte yüzde 1,64 düştü ve en son Coinmarketcap verilerine göre şu anda 1.434 dolardan işlem görüyor. Tersine, BTC'nin fiyatı Birleşmeden bu yana daha fazla ivme kazanıyor. Bitcoin son 24 saatte yüzde 0,73 arttı ve 19.886 dolardan işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ