2020, Bitcoin için şu ana kadar fiyatı açısından iyi bir yıl oldu. Kripto para, sadece birkaç hafta içinde 7.000 dolardan 9.000 dolara kadar yükselen büyük bir fiyat artışı yaşadı.

Mike Novogratz: Bitcoin, İnsanların Portföyündeki Bir Silah

2020, Bitcoin için şu ana kadar fiyatı açısından iyi bir yıl oldu. Kripto para, sadece birkaç hafta içinde 7.000 dolardan 9.000 dolara kadar yükselen büyük bir fiyat artışı yaşadı. Bitcoin, yazının yazıldığı sırada 9.355,88 dolardan işlem görüyor.

Yakın zamanda yapılan bir röportajda, eski Goldman Sachs ortağı ve mevcut kripto fonu Galaxy Digital başkanı Mike Novogratz, Bitcoin'in fiyatının 2020'de yükselmeye devam edeceği görüşündeydi.

İlk olarak, ABD ekonomisinde büyük miktarda likidite ve ABD dolarının çökmesinin, insanların Bitcoin ihtiyacını fark etmelerini sağlayacak bir ortam yarattığını kaydetti. Ayrıca, Bitcoin’in ABD-İran gerilimleri ve Coronavirus salgını sırasındaki fiyat artışıyla birlikte, şimdi Bitcoin yatırımına tam güven duyduğunu belirtti. Bununla birlikte, Bitcoin'in bunun güvenilir bir alternatif olarak kabul edilebileceğini kanıtladığını belirtti.

Bitcoin'in “dijital altın” olduğu hakkında görüş beyan eden Novogratz şu açıklamayı yapıyor:

“Bitcoin İnsanların portföyünde bir silahtır… Bitcoin altının bir versiyonudur. Buna dijital altın diyoruz ve daha fazla insanın daha fazla alım satım yapmasına izin vermek için sistemin her yerine su tesisatı koyuyoruz. ”

Novogratz, son röportajda Bitcoin'in fiyatını tam olarak tahmin etmese de, geçen yıl CNN ile yaptığı bir röportajda, Bitcoin’in fiyatının 2020'nin sonuna ve 2021'in başında güçlü bir şekilde yükselmesini ve tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmasını beklediğini önermişti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ