Galaxy Digital'in CEO'su Mike Novogratz'a göre, bu bir güven oyunuyla ilgili ve Bitcoin (BTC) bu güveni kaybetmiş olabilir.

Mike Novogratz: Bitcoin

Galaxy Digital'in CEO'su Mike Novogratz'a göre, bu bir güven oyunuyla ilgili ve Bitcoin (BTC) bu güveni kaybetmiş olabilir.

Bitcoin (BTC) fiyatı, Mt. Gox, yılın en düşük seviyesi olan 5.301 $ 'ı kırdı. Analistler başlarını bu devasa hareketin etrafına sarmaya çalışırken, Galaxy Digital CEO'su Mike Novogratz her şeyin bir güven oyunuyla ilgili olduğuna inanıyor.

Bitcoin Baskıya Giriyor

Novogratz'a göre, küresel güven uçtu. ABD borsası son zamanlarda 1987'den beri en büyük çöküşe dayanırken, tüm dünya korkunç bir kıyamet filmini anımsatıyor.

Ne yazık ki Bitcoin taraftarları için, en iyi kripto para birimi bu oynaklığa karşı bir güvenli liman olarak hizmet edemedi ve hisse senetlerinden daha da sert bir darbe aldı.

Bununla birlikte, Novogratz, yatırımcıları koronavirüs salgınının Bitcoin için son derece düşüşlü olabileceği konusunda uyarmaya çalıştı. 1 Mart'ta yatırımcıların bu tür siyah kuğu olayları sırasında tüm varlıklarını tasfiye etme eğiliminde olduklarını açıkladı.

Sıradaki 1.000 dolar mı var?

Yüzde 40'lık tarihi fiyat çöküşünden sonra, Bitcoin şu anda keşfedilmemiş bölgelerde. Ayılar, en iyi kripto para birimini yakın zamana kadar ulaşamayacak gibi görünen titanyum desteği olan 200 haftalık hareketli ortalamanın altına bile çekmeyi başardı.

Novogratz, BTC'nin bu yıl sonuna kadar 12.000 doların üzerinde ticaret yapacağını tahmin etti. Ancak, şimdi yükseliş tahminini gözden geçirmesi gerektiği açık.

 Eylül ayında bu kazayı geri alan efsanevi tüccar Peter Brandt, yakın zamanda BTC'nin 1.000 doların altına düşebileceğini belirtti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ