Eski riskten korunma fonu yöneticisi Mike Novogratz, uzun bir durgunluktan sonra alanda gerçek bir faaliyet gördüğünü söyledi

Mike Novogratz, Bitcoin

Eski riskten korunma fonu yöneticisi Mike Novogratz, uzun bir durgunluktan sonra alanda gerçek bir faaliyet gördüğünü söyledi

Galaxy Digital CEO'su Mike Novogratz, CNBC’nin “Closing Bell” isimli programında son görünümü sırasında artık kurumsal paranın Bitcoin'e (BTC) aktığını söylüyor.

Eski Wall Street yatırımcısına göre, birçok hedge fonunun, kıyaslama kripto para birimini varlık sepetlerine eklemeyle ilgili duyurular yapması bekleniyor:

Altın ve bitcoin bariz bahislerdir

Novogratz, stagflasyonist veya enflasyonist bir ortamda altın ve Bitcoin gibi sağlam varlıkların yükseldiğini iddia ediyor.

ABD Federal Rezervi para basarken, Bitcoin, günlük arzını yüzde 50 oranında azaltacak olan yarılanmanın arefesinde.

Aslında, BTC'nin yıllık enflasyon oranı önümüzdeki Salı günü altının altına düşecek.

Pazar “gergin” kalacak

ABD borsalarındaki etkileyici bir rallinin ardından, son işlem seansları bir şekilde dalgalı seyretti.

Novogratz piyasanın gergin kalmasını bekliyor çünkü koronavirüs pandemisinin nasıl ele alınacağına dair bir plan yok. Özellikle hükümeti geniş kapsamlı test uygulamadığı için eleştirdi:

Neden daha fazla test yapılmadını anlamak benim anlayışımın ötesinde. Günde beş milyon teste ihtiyacımız var, yaklaşık 300.000 yapıyoruz.

Daha fazla eyalet COVID-19 kısıtlamalarını gevşettiği için e-mini hisse senedi vadeli işlemleri şu anda yeşil renktedir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ