Mike Novogratz, Bitcoin'in mevcut fiyat aralığını korumasını ve yakın zamanda 30.000 doları geçmemesini bekliyor.

Mike Novogratz, Bitcoin

Mike Novogratz, Bitcoin'in mevcut fiyat aralığını korumasını ve yakın zamanda 30.000 doları geçmemesini bekliyor. Bu arada, Bloomberg analistleri Bitcoin'in bir süre içinde 100.000 dolara ulaşmasını bekliyor.

Aynı zamanda Galaxy Digital'in kurucusu ve CEO'su olan Amerikalı bir yatırımcı olan Mike Novogratz, Bitcoin'in yakın zamanda 30.000 dolar fiyat seviyesine ulaşmayacağı görüşünde. Yatırımcıya göre, en iyi kripto para biriminin son toparlanma işaretlerine rağmen mevcut aralığında kalması bekleniyor. Tahmininin gerekçesinde Mike Novogratz, Bitcoin'in önemli kurumsal sermaye girişi görmediğini söyledi.

Bloomberg TV'deki bir röportajda konuşan Galaxy Digital'in kurucusu şunları söyledi:

Bitcoin bu yükselişte 30.000 doları geçecek mi? Göreceğiz - şüpheliyim. Sanırım şimdi muhtemelen bu aralıkta olacağız. Bir süreliğine 20.000 $, 22.000 $ veya 30.000 $ aralığında olursak açıkçası mutlu olurum. Adil olmak gerekirse, büyük kurumsal akışlar görmüyoruz, ancak kimsenin geri adım attığını görmüyoruz.

Bu arada, Bitcoin şu anda 23.404 dolardan işlem görüyor. Kripto varlığı son 24 saat içinde yaklaşık yüzde 3 kaybetti ve piyasa değeri 2,89 dolar düştü. Son 24 saatte BTC, 23.384,52 dolar ile 24,203,69 dolar arasında dalgalandı. Aynı dönemde dijital varlık, işlem hacmi pompasını yüzde 12,84 oranında gördü.

Mike Novogratz Bitcoin'i Küçümsüyor, Ethereum'da Yükseliş

Mike Novogratz, Bitcoin'in zaman içinde nasıl performans göstereceğini küçümserken, Ethereum'un 2.200 dolara veya daha fazlasına tırmanabileceğini söyledi. CEO, 19 Eylül'de yapılması planlanan The Merge yükseltmesini fiyatlandırıyor. Ethereum geliştiricileri, yükseltmeye hazırlık olarak Sepolia test ağını başlatırken, Ethereum ürünleri girişleri görmeye başladı.

Temmuz ayında, kurumsal yatırımcıların ilgisi arttıkça net girişler 7,6 milyon dolara ulaştı. Girişler, art arda 11 haftalık çıkışlardan sağ çıktıktan sonra Ethereum için bir geri dönüş oldu. Basın zamanında, ETH son 24 saatte yüzde 2,67 düştükten sonra 1.722,14 dolarda. 209,4 milyar doları aşan bir piyasa değerinde, ikinci en büyük kripto para birimi son 24 saatte yüzde 27,55 oranında arttı.

Hem Bitcoin hem de Ethereum'daki beklentilere rağmen Mike Novogratz, Federal Rezerv sıkılaştırma oranlarını göz önünde bulundurarak “2021 veya 2017'de gördüğümüz çılgınlığın yeniden alevlendiğini” görmediğini söyledi.

Başka yerlerde, Bloomberg Intelligence Kıdemli Emtia Stratejisti Mike McGlone, Bitcoin'den yüksek bir beklentiye sahip. McGlone, BTC'nin 100.000 dolara yükselmesinin sadece bir zaman meselesi olduğundan emin. Onun sözleriyle:

Enerji artışı, kendi en kötü düşmanına altını canlandırabilecek ve Bitcoin'in metal ve Hazine tahvillerinin yüksek beta versiyonuna geçişine yardımcı olabilecek makroekonomik sonuçlar sağlıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ