MicroStrategy CEO'su Michael Saylor, dünyanın önde gelen kripto para birimi Bitcoin'in dijital para biriminden çok dijital mülk gibi olduğunu düşünüyor.

Milyar Dolarlık Bitcoin Alımı Yapan MicroStrategy CEO

MicroStrategy CEO'su Michael Saylor, dünyanın önde gelen kripto para birimi Bitcoin'in dijital para biriminden çok dijital mülk gibi olduğunu düşünüyor.

Bitcoin açıklaması

MicroStrategy CEO'su Michael Saylor, ev sahibi Natalie Brunell ile "Coin Stories" podcast'inin 15 Temmuz sayısında konuşurken, bitcoin'in dijital para biriminden çok dijital mülk gibi olduğunu belirtti. MicroStrategy, 1989'da kurulmuş bir iş zekası şirketidir. Firma, bu yıl dünyanın önde gelen kripto para birimi bitcoin'ine yaptığı büyük yatırımla ilgili son zamanlarda haberlerde yer aldı. Bitcoin, bu yıl perakende ve kurumsal yatırımcılar arasında çok sayıda ana akım maruziyet kazandı.

ABD hükümeti Bitcoin tarafından tehdit edilmiyor

Michael Saylor, Bitcoin'in ABD doları için bir tehdit olup olmadığı sorulduğunda, "Ben buna dijital bir mülk derim, mülk için bir tehdittir, özellikle diğer mülk biçimleri için bir tehdittir: altın mülktür, gerçektir. Mülk mülktür. Birleşik Devletler hükümetinin gayrimenkul, binalar, şirketler veya altın tarafından tehdit edildiğini düşünmüyorum.” MicroStrategy CEO'su Scott Melker'in Wolf of All Streets podcast'inde bu hafta başında konuşurken, "Bitcoin'in ABD'de bir para birimi olacağını gerçekten düşünmüyorum. Olmaması gerektiğini de düşünmüyorum.” demişti.

MicroStrategy şu anda yaklaşık 3,3 milyar dolar değerinde 105.085 BTC'ye sahip

İş zekası firması, Ağustos 2020'den bu yana kademeli olarak Bitcoin biriktiriyor ve firma şu anda bugünkü fiyatlarla yaklaşık 3,3 milyar dolar değerinde 105.085 BTC'ye sahip. Saylor, Brunell'e, Bitcoin kısa vadede çökse bile MicroStrategy'nin satma niyetinin olmadığını ve gelecekte oluşacak volatiliteye hazır olduğunu söyledi. CEO, anahtarın piyasadaki gerileme ve FUD dönemlerini sürdürmek olduğunu vurguladı ve geçmişte fiyat düştüğünde hisselerini satmayan eski Microsoft CEO'su Steve Balmer gibi teknoloji alanındaki devlere işaret etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ