Önde gelen ABD merkezli yatırım şirketi Fidelity, yalnızca dijital para birimlerine adanmış bir yatırım kolu olan Fidelity Crypto'yu başlatmayı planlıyor.

 Milyar Dolarlık Şirket Fidelity, Düzenleyici Belirsizliğe Rağmen Bitcoin ve Kripto Platformunu Başlatıyor

Önde gelen ABD merkezli yatırım şirketi Fidelity, yalnızca dijital para birimlerine adanmış bir yatırım kolu olan Fidelity Crypto'yu başlatmayı planlıyor.
Fidelity Crypto, ülkede 36 eyalete hizmet verecek ve yalnızca ABD vatandaşlarının kullanımına sunulacak.

Sektör liderlerinin Amerika Birleşik Devletleri'ndeki kripto para düzenleyici politikalarıyla ilgili endişelerini dile getirmesine rağmen, bazı önde gelen firmalar Kripto ile ilgili girişimleri başlatmak için adımlar atarak pazardaki güveni yineliyor.

Son zamanlarda, ABD merkezli en büyük yatırım şirketi Fidelity Investments, dijital para birimlerine adanmış bir yatırım kolu açacağını ima etti. “Fidelity Crypto” olarak adlandırılan platform, kripto para birimi yatırımlarına odaklanmak için tasarlandı.

Tanınmış Cryptocurrency analisti Peter Brandt, kripto-twitter topluluğunu Fidelity'nin hamlesiyle ilgili güncellemek için Twitter'a gitti. Analist, şirketin resmi web sitesinde "Fidelity Crypto yakında geliyor" yazan bir bölümü vurgulayan bir ekran görüntüsü paylaştı.

Ana sayfada, hizmetleriyle ilgilenen yeni başlayanların dijital para birimleri kavramını anlamalarına yardımcı olmak için tasarlanmış bir girişim olan "Kripto deşifre edilmiş" bir bölüm öne çıkıyor.

Müşterilerden Komisyon Alınmayacak

Fidelity, erken kuşları platforma girmeye ve dijital para birimleri ticareti yapmak için bir erken erişim listesi kazanmaya çağırıyor gibi görünüyor. Önde gelen kripto para birimi Bitcoin ve ikinci en büyük kripto para birimi Ethereum dışında ticaret için başka herhangi bir dijital varlıktan söz edilmemesine rağmen. Platform, kullanıma sunulduğunda Fidelity mobil uygulamasına da entegre edilecek. Web sitesi okur.

Bitcoin ve ethereum ticareti yapmak için erken erişim listesine girin. Bildiğiniz isimlerle başlayın, güvenebileceğiniz isimlerle yatırım yapın. Ayrıca, kriptodan kod lafını çıkaran bir eğitim alın.

Platform için hizmet sağladığı için Fidelity Crypto'nun arkasında Fidelity Digital Assets'in olduğu da kaydedildi.
Fidelity Crypto'nun Amerika Birleşik Devletleri'nde yalnızca birkaç seçilmiş eyaletle sınırlı olduğunu da belirtmekte fayda var.

Hizmetler, Alabama, New York ve Washington'da ve ülkedeki diğer 33 eyalette sunulacak. Şu anda platform, katılımı yalnızca ABD vatandaşlarıyla kısıtlıyor.

Fidelity Crypto ayrıca potansiyel müşterilere ağız sulandıran bir teşvik sunuyor ve Bitcoin ve Ethereum ticaretinin sıfır komisyon çekeceğini ortaya koyuyor.

Fidelity Crypto aracılığıyla yapılan bitcoin veya eter (“kripto”) alım satımları için sizden komisyon alınmaz. Fidelity Digital Assets, Fidelity Crypto hesabınızda kripto satın aldığınız veya sattığınız fiyat ile Fidelity Digital Assets'in siparişinizi karşıladığı fiyat arasındaki fark olarak hesaplanan bir spread (en fazla %1 olarak değerlendirilir) toplayacaktır.

Fidelity, spread'in müşterinin uygulama fiyatına yansıtılacağını da sözlerine ekledi. Ücretler değişebilirken, Fidelity dijital varlıkları spread ücreti almayabileceğini söylüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ