Hedge fon yönetim şirketi Pershing Square Capital Management'ın kurucusu milyarder yatırımcı Bill Ackman, bitcoin gibi en iyi kripto para birimlerine yatırım yapmasa da kripto para birimi projesi Helium (HNT) ile ilgilendiğini açıkladı.

Milyarder’in Takibe Aldığı Bu Altcoin 11x Yaptı

Hedge fon yönetim şirketi Pershing Square Capital Management'ın kurucusu milyarder yatırımcı Bill Ackman, bitcoin gibi en iyi kripto para birimlerine yatırım yapmasa da kripto para birimi projesi Helium (HNT) ile ilgilendiğini açıkladı.

Helium HNT

New York City merkezli Fifth Avenue Sinagogu ile yaptığı röportajda Ackman, en iyi kripto para birimlerine yatırım yapmasa da bu alandaki bazı projeleri ilginç bulduğunu açıkladı. İşaret ettiği bir örnek, The Block raporlarına göre, merkezi olmayan bir kablosuz ağ kuran Helium'du.

Helium HNT ile ilgili bilgi sahibi olmak isterseniz  Helium (HNT) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para Birimi HNT Coin başlıklı yazımıza bakabilirsiniz.

İnsanların sıcak nokta kapsamı karşılığında yerel HNT tokenlerini çıkarmak için kullanabilecekleri küçük cihazlar olan Helyum Etkin Noktaları olarak adlandırılanları satıyor. Projenin web sitesi, "evinizde veya ofisinizde basit bir cihaz kurarak, şehrinize kilometrelerce düşük güçte şebeke kapsama alanı sağlayabileceğinizi" iddia ediyor.

"Bağlantı noktalarının ağ altyapısı oluşturup güvenliğini sağlamak ve cihaz verilerini aktarmak için HNT kazandığını" ekliyor. Ackman'a göre proje, insanları "küresel bir kablosuz ağ kurmaya" motive ediyor. Ancak milyarder, projeye veya tokenine yatırım yapmadığını açıkladı.

Bununla birlikte, yatırımın şimdiye kadar kazançlı olduğu kanıtlanmış olacaktı. Veriler, HNT'nin fiyatının yıl başında yaklaşık 1,5 dolardan, bu yazının yazıldığı sırada 16,6 doların üzerine çıktığını ve bugüne kadar  % 1,100'ün üzerine çıktığını gösteriyor.

Ackman, kripto para birimleri hakkındaki bilgilerini genişletmeyi planlarken, henüz alana yatırım yapmadı. Röportaj sırasında milyarder, kripto para birimlerinin “kalmak için burada” olduğuna inandığını, ancak BTC ve diğer en iyi kriptoların tamamen spekülatif varlıklar olduğunu gördüğünü söyledi.

Tamamen spekülatif bir varlık olan bitcoin veya para birimine yatırım yapmamama rağmen, yaratılmasına yardımcı olduğu iş fırsatları açısından gerçekten ilginç.

Ackman'a göre, gerçek değer nakit üretimi ile belirlenir. Hatta arkadaşlarından biri kripto varlıklara yoğun bir şekilde yatırım yaparsa endişeleneceğini ve onlara "parayı al, biraz daha dayanıklı bir şeye koy" diyeceğini de ekledi. Milyarder de benzer nedenlerle altın yatırımcısı değil.

Helium HNT Binance’te işlem görüyor. Binance’te bu linkten hesap açarak %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ