“Tahvil kralı” olarak da bilinen Doubleline Capital CEO'su Jeffrey Gundlach, bitcoin fiyatı 10 bin dolara düşerse hiç şaşırmayacağını söylüyor.

Milyarder Jeffrey Gundlach, Bitcoin 10 Bin Dolara Düşerse Hiç Şaşırmayacağını Söyledi

'Bond King' Jeff Gundlach, Bitcoin'in 10 Bin Dolara Düşmesini Tartışıyor

Milyarder yatırımcı Jeff Gundlach, Çarşamba günü CNBC ile yaptığı röportajda bitcoin görünümünü paylaştı.

Gundlach, yönetim altındaki varlıklarda (AUM) 137 milyar doları aşan Doubleline Capital'in CEO'sudur. 2011'de Barron'un kapağında “Yeni Bond Kralı” olarak göründükten sonra bazen “bağ kralı” olarak da anılır. Kurumsal Yatırımcı onu 2013'te "Yılın Para Yöneticisi" seçti ve Bloomberg Markets 2012, 2015 ve 2016'da "En Etkili Elli"den biri seçti. Forbes'a göre şu anda servetinin net değeri 2,2 milyar dolar.

Milyarder tahvil kralı, bitcoin fiyatı 30 bin doların altına düştüğünde, grafiğinin 20 bin doların “hızlı bir şekilde gerçekleşeceğini ve gerçekleştiğini” gösterdiğini açıkladı. Gundlach, “Kriptodaki eğilimin açıkça olumlu olmadığını” vurgulayarak şunları söyledi:

Bitcoin'de 20.000 $ veya 21.000 $'da alıcı değilim. 10.000 dolara düşerse hiç şaşırmam.

Doubleline Capital CEO'su şöyle açıkladı: “Kripto dünyasının bazı bölgelerinde bazı patlamaları zaten gördük ve bu bazı sorunların habercisi olabilir.”

Son zamanlarda kripto alanında birkaç rahatsız edici olay oldu. Bu hafta, kripto hedge fonu Three Arrows Capital'in iflasla karşı karşıya kalabileceğine dair raporlar var. Kripto borç veren Celsius Network de aşırı piyasa koşulları ve oynaklığı gerekçe göstererek bu haftanın başlarında para çekme işlemlerini aniden dondurdu. Mayıs ayında kripto para birimi terra (LUNA) ve stablecoin terrausd (UST) çöktü; patlamaları çeşitli makamlar tarafından soruşturmalara yol açmıştır.

Gundlach daha önce bitcoinin sadece spekülatörler için olduğunu söylemişti. Ocak ayında, BTC yaklaşık 42 bin dolardan işlem görürken, kriptonun aşırı değerli olduğunu söyledi ve satın almamalarını tavsiye etti. Milyarder o sırada şunları söyledi : "Belki de 25.000 dolardan satın almalısın."

Geçen yıl Temmuz ayında, bitcoin fiyatının 23 bin dolar seviyesinin altına düşeceğini öngördü ve şunları söylemişti:

23.000 doların altında tekrar satın alabileceğinizi hissediyorum.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ