Kripto topluluğu ile yaptığı son Twitter tartışmasına göre, Mark Cuban görünüşte Bitcoin'e göre altını tercih ediyor.

Milyarder Mark Cuban: Bitcoin Altından Daha Az Yararlı

Bitcoin'in geçerli bir kripto para birimi olma şansı olmadığını söyledikten sonra, Amerikalı yatırımcı Mark Cuban, kripto para birimi topluluğunun üyeleriyle tartışmalara devam ediyor. Bu sefer Bitcoin savunucuları ve altın tutkunları arasındaki sonsuz tartışmaya değindi ve altının tarafında yer aldı.

Altının Bitcoin'den Daha Fazla Faydası Var

Cuban, Dallas Mavericks'in 2019'da Bitcoin’i kabul etmeye başlamasından sonra sadece 549 dolarlık bir Bitcoin karşılığında işlem yapıldı. Ne kadar altın sahibi olduğunu sorduğunda, "Shark Tank" sunucusu biraz mücevher satın aldığını yanıtladı. Bunun da ötesinde, altın elektronik endüstrisinde de kullanılmakta.

Bu sözler, Bitcoin'in bir tenis topu, kenevir (ve muhtemelen dünyadaki herhangi bir şeyden) daha az faydası olduğunu iddia eden vokal kripto düşmanı Peter Schiff’i hatırlatıyor

Madenciler Bitcoin'i Terk Edebilir

Anthony Pomliano, Cuban’ın dikkatini Bitcoin'in şüphesiz çok değerli olan en güçlü hesaplama ağını temsil ettiği gerçeğine çağırdı.

Ancak Cuban hala etkilenmedi. Milyarder, tüm madencilerin, ödülleri almak için ağa katılan müteahhitler olduğunu söylüyor. Onlara daha fazla kar getirebilecek başka bir teknoloji varsa, potansiyel olarak Bitcoin'den vazgeçebilirler.

Dahası, ağ varsayımsal olarak, tüm karma oranının yüzde 51'ini yakalayabilecek yeni bir teknoloji geliştiren biri tarafından üstlenebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ