Equity Group Investments'ın kurucusu ve başkanı Sam Zell, ne pahasına olursa olsun bitcoin'den uzak durduğunu söylüyor. Kripto para birimini anlamadığını ve bir hükümetin desteği olmayan bir para biriminin işe yaramayacağına inandığını açıkladı.

Milyarder Sam Zell: Ne Pahasına Olursa Olsun Bitcoin

Sam Zell Bitcoin'e Uzak Duruyor

Artan sayıda milyarder ve hedge fon yöneticisi bitcoin'i benimserken, Equity Group Investments'ın kurucusu ve başkanı Sam Zell, kripto para biriminden uzak durduğunu söyledi.

Servetinin net değerinin 5,8 milyar dolar olduğu tahmin edilen Zell, Perşembe günü CNBC ile yaptığı röportajda Bitcoin karşıtı duruşunu yineledi. Bitcoin'in fiyatı 21 bin dolar seviyesine düşmesi sebebiyle onun için daha çekici olup olmadığıyla ilgili bir soruyu yanıtlayarak, şunları vurguladı:

Temelde ne pahasına olursa olsun bitcoin'den uzak durdum.

Milyarder yatırımcı, BTC'ye yatırım yapmamasının nedeninin basitçe anlamadığı için olduğunu açıkladı.

“Güvenliğini anlamıyorum… Bitcoinlerin kurumlardan çekildiği yerlerde meydana gelen tüm kayıpları anlamıyorum” dedi.

Görüşünü şöyle dile getirdi:

Her şey söylendiğinde ve yapıldığında, bir şekilde bir hükümetin desteği olmayan herhangi bir para biriminin çalışma ihtimalinin düşük olduğunu düşünüyorum.

Sonuç olarak, Zell şunları söyledi: “Ben dahil olmadım. Çok eleştirdim ve eleştirmeye da devam ediyorum. 21.000 $ 'daki bitcoin'in 40.000 $' dan daha ucuz göründüğünü düşünüyorum ama aslında ucuz değil.

Milyarder yatırımcı Aralık 2020'de bitcoin'e "çok şüpheci" olduğunu söyledi. Ancak, “Nihayetinde, cevap olabilir veya cevaplardan biri olabilir. Ama şu anda, bukalemunlar ve diğer hızlı konuşan karakterler tarafından olağanüstü bir şekilde doldurulan bir dünya. Buna dahil olan herkesin takip etmek isteyeceğim türden insanlar olduğuna inanmıyorum.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ