Milyarder yatırımcı Seth Klarman, kriptonun amacını göremediğini söylüyor. “Kimsenin ona sahip olması gerektiğini düşünmüyorum. Bana öyle geliyor ki, çok fazla gözyaşları içinde işi bitebilir ”diye ekledi.

Milyarder Seth Klarman: Kimsenin Ona Sahip Olması Gerekmiyor

Seth Klarman Kripto Yatırımı, Altın ve ABD Doları Üzerine

Amerikalı milyarder yatırımcı ve hedge fon yöneticisi Seth Klarman, Harvard Business School ile bu hafta yayınlanan bir röportajda kripto para, altın ve ABD doları gibi çeşitli konularda görüşlerini paylaştı .

Klarman, 1982'de kurucularından olduğu Boston merkezli bir hedge fonu olan Baupost Group'un CEO'su ve portföy yöneticisidir. Yatırım firmasının şu anda yönetim altında yaklaşık 30 milyar doları var. Forbes'a göre, tahmini net değeri 1,5 milyar dolar.

Kripto para konusunda Klarman şunları söyledi:

Kriptonun amacını göremiyorum. Bana teknisyenler için kedi nanesi gibi bir his veriyor.

Fazladan kripto madenciliği yapmak, çözülmesi gerekmeyen matematik problemlerini çözmek için İzlanda ülkesinden daha fazla enerji kullandığımız fikri bana çılgınca geliyor” dedi.

“İnsanlar neden 10 veya 50 farklı kripto paraya ihtiyaç duyuyor? Anlamıyorum,” diye devam etti milyarder yatırımcı, vurgulayarak:

Kimsenin ona sahip olması gerektiğini düşünmüyorum. Bana öyle geliyor ki, çok fazla gözyaşları içinde işi bitebilir.

Buna karşılık Klarman şunları söyledi: “Ben altın hayranıyım. Bence altın bir krizde değerlidir.”


Baupost Group patronu da ABD doları hakkında yorum yaptı. “ABD, doların çok uzun bir süredir dünyanın rezerv para birimi olması konusunda muazzam bir avantaja sahip. Yakın zamanda değişmesi pek olası değil.” diye fikir verdi.

Milyarder, “İnsanların Çin para birimini kabul ettiğini hayal etmek zor” diyerek şunları söyledi:

İnsanların kripto para birimini kabul ettiğini hayal etmek zor. Çok fazla belirsizlik var.

Klarman uzun zamandır kriptoya şüpheyle yaklaşıyor. Daha önce bitcoini sardalya ticaretiyle karşılaştırmıştı.

Baupost Group şefi, Warren Buffett ve Benjamin Graham gibi efsanevi yatırımcılar tarafından savunulan strateji olan değer yatırımının bir savunucusudur. Klarman, “bir sonraki Warren Buffett” ve “Boston'un Kahini” olarak adlandırıldı.

Buffett ayrıca bitcoin ve kripto para biriminde değer görmüyor. Daha önce Bitcoin'in "muhtemelen fare zehiri karesi" olduğunu söylemişti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ