Ünlü milyarder hedge fon yöneticisi Stanley Druckenmiller, enflasyonist bir boğa piyasasında “kesinlikle” altından daha fazla bitcoine sahip olmak istediğini söylüyor. Ancak ayı piyasasında altın sahibi olmayı tercih edeceğini açıkladı.

Milyarder Stan Druckenmiller,

Stanley Druckenmiller Kripto, Bitcoin ve Blockchain Üzerine

Stan Druckenmiller, Cumartesi günü yayınlanan Sohn Konferans Vakfı ile yaptığı bir röportajda bitcoin ve kripto para yatırımı konusundaki görüşlerini paylaştı.

Druckenmiller, Duquesne Family Office LLC'nin başkanı ve CEO'sudur. Daha önce, en yüksek aktif değeri 22 milyar dolar olan fonların genel sorumluluğunu üstlendiği Soros Fon Yönetimi'nde genel müdürdü. Forbes'un milyarderler listesine göre, kişisel net değeri şu anda 6,8 milyar dolar.

“İleriye dönük sorumsuz bir para politikasına ve enflasyona sahip olacağımıza inanıyorsanız” diye açıkladı ve “Boğa aşamasındaysa, bitcoin sahibi olmak istersiniz” diye ekledi. Buna karşılık, “Diğer varlıklar için düşüş aşamasındaysa, altına sahip olmak istersiniz” dedi.

Piyasaları yeterince uzun süredir gözlemlediği için bunun doğru olduğuna inandığını vurguladı. "Gözlemlediklerime inanmaya başlıyorum," diye vurguladı Druckenmiller, şunları ekledi:

Elbette, enflasyonist bir boğa piyasasına sahip olacağımızı düşünürsem, altından daha çok bitcoin sahibi olmak isterim.

“Ayı piyasası olacağını düşünseydim – stagflasyon tipi şeyleri bilirsiniz – altına sahip olmak isterdim” diye açıkladı.

Milyarder, “Bu noktadan sonra varsayımım bu” diyerek, gözlemlerine dayanarak varsayımının % 85 olduğunu belirtti.

Kripto para yatırımı hakkında yorum yapan ünlü hedge fon yöneticisi, “yüksek frekanslı sinyallere” göre takip ettiğini paylaştı:

Kripto ve Nasdaq arasında kesinlikle güçlü bir korelasyon var gibi görünüyor.

Kripto para biriminin geleceğine gelince, “Blockchain ekonomimizde bundan 5 yıl sonra 10 yıl sonra gerçek bir güç olmaz ise çok şaşırırım” Şunları detaylandırdı: "Şimdi ve o zaman arasında kurulmuş olacak şirketler çok iyi iş çıkaracaklar, ancak aynı zamanda finans şirketlerimiz gibi şeylere meydan okuyacaklar ve çok fazla kesintiye sebep olacaklar."

Druckenmiller şu sonuca vardı: “Yani, kriptoyu ilginç buluyorum.” Ancak milyarder, 69. doğum gününün birkaç hafta içinde yaklaşacağına dikkat çekerek şunları kaydetti:

Muhtemelen bu alandaki gençlerle entelektüel olarak rekabet etmek için çok yaşlıyım ama kesinlikle izliyorum.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ