Social Capital CEO'su ve milyarder Chamath Palihapitiya, bitcoin’in fiyatının önümüzdeki on yıl içinde önemli ölçüde artabileceğini savundu.

Milyarder Yatırımcı Bitcoin’de Coşturan Fiyatı Açıkladı

Social Capital CEO'su ve milyarder Chamath Palihapitiya, bitcoin’in fiyatının önümüzdeki on yıl içinde önemli ölçüde artabileceğini savundu.

Eski bir Facebook yöneticisi olan Palihapitiya, fiyatın kripto para başına 80 dolar olduğu ve bir noktada toplam arzın yaklaşık % 5'ine sahip olduğunu iddia ettiği 2013 yılında bitcoin'e yatırım yapmaya başladı.

Milyarder yatırımcı Morgan Creek Dijital Ortağı Anthony Pompliano ile yaptığı konuşmada, koronavirüs salgını ışığında ekonominin küresel durumu hakkındaki görüşünü verdi. Özellikle Palihapitiya, önümüzdeki on yıl içinde bitcoin'in ekonomik çöküş için büyük kazançlar sağlayabileceğini savundu.

Palihapitiya, bitcoin'i şu anki durumunda kitlesel kabul için çok uçucu olarak adlandırdı, ancak rezerv para birimi olarak başarılı olmak için potansiyele sahip.

Fiat para biriminin yerini alması durumunda, bakmanız gereken bir şey ABD dolarının oynaklığıdır. Bunu, dokuz sigma daha uçucu olan bir şeyle değiştiremezsiniz. Çalışmıyor.

Palihapitiya, bitcoin'in oynaklığının para biriminin kitlesel pazar cazibesine ulaşmasını sınırlayan günlük tüccarların ve spekülatörlerin “gettosunu” yarattığını söyledi.

Bununla birlikte, mevcut ekonomik müşterinin, bitcoin için sonuçları olacak fiatın temeline doğru ittiğini savundu.

Yavaş yavaş ilerliyoruz ama bir uçurumun yönünde ilerliyoruz . Bitcoin için yol bağımlılığı, [aşağılanmanın] muhtemel olduğu, gerçekten güvenliğe bir uçuş olarak ortaya çıkmasıdır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ