Milyarder yatırımcı, Bitcoin

Bitcoin'in 2017'deki muazzam çıkışı, tahminleri gözden geçirmek için analistleri bir yarış içerisine sokmuş gibi görünüyor. Milyarder yatırımcı Mike Novogratz, Bitcoin'indeki yükselişin henüz bitmediğini ve yıl sonuna kadar 10.000 doları geçmeye hazır olduğunu düşünüyor. 

Nisan 2018'e kadar 10 bin dolar mı? 

2007 ve 2008 yıllarında Forbes'in milyarder listesine giren Mike Novogratz, Bitcoin'de uzun vadeli olarak bir boğa piyasası halinde kalacağını öngörüyor. Mike Novogratz bir ay önce CNN ile yaptığı bir röportajda, Bitcoin, Nisan 2018'e kadar 10.000 dolara ulaşırsa şaşkınlık yaşamayacağını söylemişti. Bitcoin'in geçen ayki güçlü çıkışı, Novogratz'ın tahminini revize etmesini sebep oldu. Novogratz artık Bitcoin'in 2017 yılının sonuna kadar 10.000 doları aşmasını bekliyor.

Bloomberg TV'ye konuşan Mike Novogratz şunları söyledi: 

Bence Bitcoin'de 10.000 dolara bu yıl sonunda ulaşacağız. Sanırım aynı noktadan hareketle yıl sonu Ethereum'da 500 doları görebilir.

Bitcoin 2017'de tüm dikkatleri üzerine çekmiş olsa da Novogratz, Ethereum'un da hızla yükselebileceğine inanıyor :

Son birkaç gün içinde, Ethereum'da da hareketlenme başladı. Çok yakında o da yeni mesafeler kat edecektir. Ethereum ekosisteminde olumlu şeyler oluyor.

Kadim bir yatırımcı

Goldman Sachs'ın ortağı ve Fortress Investment Group'daki Hedge fon yöneticisi olan Mike Novogratz, Bitcoin'in en eski yatırımcılarından biri. Novogratz Bitcoin 2013'te 50 dolar seviyelerindeyken yatırım yapıp erken pozisyon alanlardandı. Ether'e de erken yatırım yapanlardan biri olan Novogratz, tüm tasarruflarının %10'unu Bitcoin ve Ether'e yatırdığını belirtti . Geçen yıl Bitcoin ve Ether fiyatlarındaki muazzam artış göz önüne alındığında, bu oranın artmış olması muhtemel. Novogratz şu anda kripto piyasalarda Hedge Fund adına büyük bir yatırım fonu kurmak için 500 milyon dolarlık bir fon hazırlığı içerisinde.

Kuvvetten mukavemete

Kripto piyasalara yapılan yatırımlar henüz regüle edilmemiş ve güvensiz bulunsa da. Güven gün be gün artıyor. Fonlarda yer alan Bitcoin miktarı da her geçen gün yükseliyor. Çin yasakları da Bitcoin'i fazla sarsamamış gibi görünüyor. Eğer ciddi bir sorun yaşamazsa Bitcoin arkasındaki bu büyük momentumla, Novogratz'a 2017 bitmeden bir kez daha projeksiyonunu revize ettirmek zorunda bırakması sürpriz olmayacak gibi görünüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ