Üç gün içinde, altcoinler için yaklaşık 775 milyon dolarlık toplam tasfiye gerçekleşti.

Milyonlarca 3 Günlük Kısa Pozisyon Büyük Rallide Tasfiye Edilirken Bitcoin 21.000 Doları Aştı

Üç gün içinde, altcoinler için yaklaşık 775 milyon dolarlık toplam tasfiye gerçekleşti.
UTXO Management'ta kıdemli analist olan Dylan LeClair, bunun 2021 ortasından bu yana en yüksek günlük seviye olduğunu belirtti.

Varlık, son 7 günde yüzde 23'lük bir artış ve son 30 günde yüzde 26'lık bir artışla 21.170 dolardan işlem görmek için birden fazla önemli destek noktasını kırdığından, Bitcoin'in yükseliş hissiyatı tamamen yeşil. Bitcoin, Kasım 2022'den bu yana ilk kez bu fiyat noktasının etrafında geziniyor. Ayrıca Bitcoin açığa tasfiyesinin 18 aylık bir rekor kırdığı söyleniyor.

Coinglass'a göre 14 Ocak'ta yaklaşık 125 milyon dolarlık atış tasfiyesi kaydedildi. Bu, 11 Ocak'tan itibaren toplamı 300 milyon dolara çıkarıyor. Üç gün boyunca, altcoinler için yaklaşık 775 milyon dolarlık toplam tasfiye oldu. UTXO Management'ta kıdemli analist olan Dylan LeClair, bunun 2021 ortasından bu yana en yüksek günlük seviye olduğunu kaydetti.

Temmuz 2021, Binance USDT cinsinden vadeli işlemlerin son derece kısa BTC'ye gittiğini ve bunu yapmak için bir kol & bir bacak ödediğini gördü.

USD cinsinden kısa pozisyonların likit hale gelmesi, kripto cinsinden uzun pozisyonların gevşemesinin zıt etkisidir. 30k yaz dibi, FTX'in yeni yükselişinin yapıldığı gündü.

Son birkaç gün içinde analistler, BTC/USD paritesinin Amerika Birleşik Devletleri hisse senedi ticaretinin başlamasının ardından 19.000 doları geçme işaretleri gösterdiğini gözlemlediler. Ancak bunun bir firar mı yoksa fakeout mu olduğu netlik kazanmadı. Bir zincir üstü analitik kaynağı olan Material Indicators, Bitcoin'in kısa bir zaman diliminde Ethereum'un gücünü taklit ettiğini belirtti.

Bluntz olarak tanımlanan popüler bir tüccar, varlığın 200 Günlük Hareketli Ortalama'da önemli bir direnci kırdığını da açıkladı.

2 gün kaldı, ancak bu haftalık BTC mumu sağlam AF çok önemli trend çizgilerini kırıyor ve düşük zaman dilimi momentumu hala güçlü.

Rekt Capital, Bitcoin'in Bu Yıl İyi Bir Yükseliş Kaydedebileceğini Söylüyor

Bitcoin piyasası, 2017'nin sonlarında ve 2018'in başlarında etkileyici bir boğa koşusunun ardından uzun bir düşüş moduna girdi. Bir tüccar ve analist olan Rekt Capital, 2020 sonrası boğa koşusunu tetikleyen 2019 olayını da analiz etti.

Mevcut BTC Haftalık Mumu, yeni bir BTC Boğa Piyasasını doğrulayan Nisan 2019'daki Haftalık Mumu eşitlemeye çok yakın.

Rekt Capital, Bitcoin'in insanların düşündüğünden daha güçlü kazançlar sağlayabileceğine dair güçlü umutlara sahip. Odak noktası olarak halving ile Bitcoin'in dört yıllık döngüsünü analiz ettiler.

Onlara göre 2023, dip mum için son tarih. Bitcoin'in mevcut döngüsünde 2023 üçüncü, 2024 ise dördüncü mum. Bu, analistlere göre bu yıl bir fiyat tabanı olması gerektiği anlamına geliyor. Ayrıca, bu yılı temsil eden mum 3'ün, tarihsel verilerde gösterildiği gibi, hala iyi bir artış sağlayabileceğini belirttiler. Mum 3 olan 2015, Bitcoin için yüzde 234'ün üzerinde artış gördü. Başka bir 3. mum olan 2019, varlık için yüzde 316'nın üzerinde artış gördü. Buna göre 2023 iyi bir yıl olabilir.

Ancak Reventure Consulting'in kurucusu ve CEO'su Nick Gerli, deflasyonun piyasadaki duyarlılığı etkileyebileceği konusunda uyardı.

Tasarruf Oranı, şimdiye kadarki en düşük seviye olan %2,2'ye düştü. Amerikalıların parasının bittiği anlamına geliyor. En son bu kadar düşük olduğu zaman 2006-07 idi. GFC'den hemen önce. Büyük Durgunluk Uyarısı. 2023'te tüketici harcamalarında büyük bir düşüş bekliyoruz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ