Bu yazımızda sizlere Mina Protocol Coin Nedir? sorusunun cevabını verecek ve MIN token hakkında ayrıntılı bilgiler sunmaya çalışacağız.

Mina Protocol Coin Nedir? İşte Tüm Detaylarıyla MINA Token

Bu yazımızda sizlere Mina Protocol Coin Nedir? sorusunun cevabını verecek ve MIN token hakkında ayrıntılı bilgiler sunmaya çalışacağız.

Mina Protocol Coin Nedir?

Mina, piyasaya çıkan en son kripto para birimlerinden biri, ancak yatırımcılar “vahşi fiyat dalgalanmaları” konusunda uyarılıyor. Kripto para birimlerine nakit yatırmak isteyen yatırımcılar, herhangi bir yatırım gibi, riskli bir iş olduğunun farkında olmalıdır. Para kazanmak asla garanti değildir ve yatırdığınız parayı kaybetmeyi göze alabileceğinizden emin olmalısınız.

Mina, kısa ve öz bir blok zincirine sahip ilk kripto para birimi protokolüdür. Bitcoin ve Ethereum gibi mevcut kripto para birimleri yüzlerce gigabayt veri depolar ve zaman geçtikçe blok zincirlerinin boyutu artacaktır. Ancak Mina ile, kullanım ne kadar büyürse büyüsün, blok zinciri her zaman aynı boyutta kalır - yaklaşık ~ 20 kilobayt (birkaç tweetin boyutu). Bu, Mina'ya telefonlar ve tarayıcılar da dahil olmak üzere herhangi bir cihazdan güvenle erişilebileceği anlamına gelir ve kripto para biriminin geliştiriciler için uygulamalara sorunsuz entegrasyonunu sağlar.

Bu atılım, bir tür kısa ve öz kriptografik kanıt olan zk-SNARK'lar sayesinde mümkün olmuştur. Bir Mina node’u her yeni blok ürettiğinde, bloğun geçerli olduğunu doğrulayan bir SNARK kanıtı da üretir. Ağdaki tüm düğümler daha sonra yalnızca bu kanıtı ileriye doğru saklayabilir ve ham blok verileri için endişelenmenize gerek kalmaz. Mina protokolü, blok boyutları hakkında endişelenmenize gerek kalmadan ağda çok daha yüksek verim sağlar ve ölçekte merkezi olmayan bir blok zinciri sağlar.

Kripto para birimleri oldukça değişkendir, bu nedenle yatırımlarınızın değeri göz açıp kapayıncaya kadar düşebilir ve yükselebilir. Daha yeni kripto para birimleri, bitcoin gibi eskilerden daha risklidir ve sizi dolandırıcılığa daha açık hale getirir.

Mina Protocol Coin, Mart ayının ortasında piyasaya sürüldü, ancak büyük veri izleme web sitesi CoinMarketCap'te 24 saatten kısa bir süredir listeleniyor. Dünyanın en hafif blok zinciri olduğunu iddia ediyor ve web sitesine göre birkaç tweet boyutunda.  Bu sayede herkesin eşler arası bağlantı kurabileceği ve zinciri hızlı bir şekilde senkronize edip doğrulayabileceği söyleniyor.

Mina Ne Kadar Riskli?

Yatırım yapmak her zaman bir risktir ancak kripto para birimine yatırım yapmak çok değişken oldukları için daha da yüksek bir risktir, bu nedenle nakit kaybetmeye hazır olmalısınız.

Mevcut piyasadaki talebe ve arza bağlı olabileceğinden, kripto varlıkları tekrar nakde çevirebileceğinizin garantisi de yoktur.

Ayrıca, ücretler ve masraflar, düzenlenmiş yatırım ürünlerinden daha yüksek olabilir.

Kripto para firmaları, diğer finansal firmaların olduğu şekilde düzenlenmez. Bu, işler ters giderse herhangi bir korumanız olmayacağı anlamına gelir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ