En yeni NFT alan adı sağlayıcısı, Web 3.0'a her zamankinden daha fazla geçiş yaptı.

Minting .i NFT Alan Adları Artık Quik.com

En yeni NFT alan adı sağlayıcısı, Web 3.0'a her zamankinden daha fazla geçiş yaptı. Quik.com'da .i ve diğer dokuz blok zinciri TLD'sini basmaya başlayın.

NFT alan adları, yeni işlevleri ve özellikleriyle kripto dünyasını ele geçiriyor. Quik.com, bireylerin ve işletmelerin kripto alan adlarını basmasını, satın almasını ve ticaretini kolaylaştırdı.

Blok zinciri alan adları, oluşturuldukları bir blok zincirinin, en yaygın olarak ETH'nin genel defterine kaydedilen benzersiz uzantılara sahip geleneksel alan adlarının yeni nesil versiyonudur. Ek özelliklerle ve şu anda sınırsız avantajlarla geliyorlar.

Quik'te bulunan TLD'ler, DNS sistemiyle ilişkili değildir ve ICANN gibi merkezi kuruluşlardan bağımsızdır. Quik alan adlarının üstünde IPFS Gezegenler Arası Dosya Sistemi aracılığıyla sansüre dayanıklı web siteleri geliştirebilirsiniz.

Quik'te satın aldığınız veya bastığınız NFT alan adları şu anda yalnızca Quik Ekosisteminde sınırlı olsa da, bunları uzun kripto para birimi cüzdan adreslerinizi değiştirmek için kullanabilirsiniz. Alan adlarınıza erişiminizi kaybetme veya yenileme riskine gerek yoktur. Quik ile, herhangi bir üçüncü taraf müdahalesi olmadan yalnızca sizin kontrol ettiğiniz alan adlarınızın %100 sahipliğini alırsınız.

Neden Mint Quik Alan Adları?

Quik alan adlarını basarak elde edeceğiniz en büyük avantaj, bunlar üzerinde telif hakkı kazanma fırsatıdır.

Örneğin, abc.i NFT alan adını basmaya ve Quik'te veya Opensea gibi başka bir pazarda satmaya karar verirseniz ve bir sonraki sahibi onu başka birine satarsa, %5 telif hakkı alırsınız. Quik.com, madencilere ömür boyu telif hakkı sunar; bu, alan adınızın sonraki her satın alımında telif ücreti almaya devam edeceğiniz anlamına gelir.

NFT alan adları, altta yatan blok zinciri teknolojisi nedeniyle üstün güvenlik ve gizlilik de sunar. Ve kripto işlemleri, meta veri deposu ve Web 3.0 ile ilgili çözümler büyüdükçe, Quik etki alanlarının kullanım durumlarının da artmasını bekliyoruz.

Ayrıca Quik, insanların NFT alan adını basıp ticaretini yapmasını kolaylaştırmayı amaçlıyor. Quik CEO'su Sahil Kohli, “Basit tutarsak ve UX ve UI'mizi geliştirirsek, merkezi olmayan platformların genel kabul görebileceğine inanıyoruz” dedi.

Ekip, alan adlarının işlevlerini artırmak için Quik tarayıcısını ve uzantısını yıl sonuna kadar başlatmayı planlıyor.

Quik'te .i NFT Alan Adları Nasıl Mint Yapılır?

Quik.com'u ziyaret edin ve Metamask kullanarak giriş yapın veya kaydolun.

Tercih ettiğiniz alan adının kullanılabilirliğini kontrol etmek için Quik'in sezgisel arama çubuğunu kullanın.

Tercih ettiğiniz uzantıyla satın alınabiliyorsa, doğrudan satın alabilir veya basmayı seçebilirsiniz.

Favori NFT alanınızın sahipliğini almak için Mint'e tıklayın.

Metamask cüzdanınızdaki işlemi onaylayın

İşlem tamamlandığında, alan adı Quik profilinizde görünecektir.

.i uzantısının yanı sıra Quik, aşağıdakiler dahil 9 TLD daha sunar:

.Metaverse

.Doge

Shib

.Vr

.Btc

.Web3

.Adres

.Zincir

.Sıkılmış

Bu TLD'lerin 1k ile 10k arasında değişen sınırlı basım kapasitesine sahip olduğunu unutmayın. İlk gelene ilk hizmet esasına göre kullanıldıklarından, favori alan adı uzantınızı kaybedebilirsiniz. kaçırmayın; Quik.com'a bugün giriş yapın ve favori NFT alanlarınızı basmaya başlayın!

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ