Yakın zamanda Eagle FC'ye katılan karma dövüş sanatçısı Kevin Lee, fiat para birimleri yerine Bitcoin ile ödeme alan en son atlet oldu.

MMA Savaşçısı Kevin Lee, Ücretini Tamamen Bitcoin Olarak Alacak

Yakın zamanda Eagle FC'ye katılan karma dövüş sanatçısı Kevin Lee, fiat para birimleri yerine Bitcoin ile ödeme alan en son atlet oldu.

Amerikalı profesyonel karma dövüş sanatçısı Kevin Lee, Eagle FC'deki dört dövüş sözleşmesinin tamamen Bitcoin olarak ödeneceğini açıkladı. Ayrıca 2017'de piyasaya girerken bir BTC yatırımcısı olduğunu da kabul etti. 29 yaşındaki savaşçı, “MMA Hour” için yakın tarihli bir röportaj sırasında haberi duyurdu. Lee, Eagle Fighting Championship sözleşmesinin her biri için dört dövüşten oluştuğunu, Amerikan doları yerine Bitcoin alacağını açıkladı.

Kevin Lee, Bitcoin'de Milyonlarca Dolar Değerinde Bir Anlaşma Yapan ilk MMA Savaşçısı Oldu

Kevin Lee röportaj sırasında, "Bitcoin'de milyonlarca dolarlık bir anlaşmaya sahip olan ilk MMA savaşçısı olmak, ilki, benim için biraz çekiciydi" dedi. Lee, bu maddenin bu yeni anlaşmayı imzalamaya karar vermesinin nedenlerinden biri olduğunu söyledi. Bitcoin ile ödeme almanın kendisine “çok daha fazla finansal güvenlik” sağlayacağını ve hatta daha iyi mücadele etmesine yardımcı olacağını da sözlerine ekledi.

MMA Savaşçısı, Ekim 2017'den Beri BTC Sahibi

Kevin Lee, Tony Ferguson ile savaştığı Ekim 2017'den beri BTC sahibi. Birkaç yıl sonra diz ameliyatlarına ihtiyacı vardı ve birincil dijital varlığa maruz kalması sayesinde tedavi için para ödeyebildi: "O parayı unuttum ama sonra Bitcoin tekrar patlayınca bu bana biraz para verdi.  Yani bu gerçekten inandığım bir şey ve dürüst olmak gerekirse bu büyük gelecek olacak." Fiat para birimleri alırsa, onları doğrudan en büyük kripto para birimine dönüştüreceğini belirtti. Sözleşme, "orta adamı kesmesine" izin veriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ