İki ay önce Nasdaq'ta halka açılan dijital bankacılık yazılımı Dave, kripto para borsası FTX'ten 100 milyon dolarlık yeni bir yatırımın ardından kripto para birimi hedeflerini artırıyor.

İki ay önce Nasdaq'ta halka açılan dijital bankacılık yazılımı Dave, kripto para borsası FTX'ten 100 milyon dolarlık yeni bir yatırımın ardından kripto para birimi hedeflerini artırıyor. Dave Inc., dijital varlık ekonomisini daha da geliştirmek için Salı günü FTX US'nin sahibi ve işletmecisi West Realm Shires Services, Inc. ile stratejik bir anlaşma yaptı.

FTX US, borsanın Amerika Birleşik Devletleri'ndeki iştirakidir ve kripto para birimi ticareti, bir NFT pazarı ve FTX Pay aracılığıyla ödeme hizmetleri sunar. FTX, 2018 yılında MIT mezunu Sam Bankman-Fried tarafından kuruldu ve Ocak ayında 2 milyar dolarlık FTX Ventures fonunun kurulduğunu duyurdu. Eş zamanlı olarak FTX, 400 milyon dolarlık C Serisi yatırım turunun kapanışını duyurdu ve borsaya 32 milyar dolar değer biçti.

FTX ABD Başkanı Brett Harrison bir haber bülteninde şunları söyledi:

Vizyonumuzu paylaşan, yenilikçi ve yıkıcı iş modellerine sahip ve dijital varlıkların benimsenmesini hızlandırmada yardımcı olabilecek şirketleri sürekli arıyoruz.”

Dave ve FTX Kripto Üzerinde İşbirliği

"Dave, üç kriteri de karşıladıkları için mükemmel bir eşleşme," diye devam etti. Dave, Amerika Birleşik Devletleri'nde kurulmuş ve 6 milyondan fazla kullanıcısı olan bir finansal teknoloji şirketidir. Tüketicilere bir bütçeleme ve kredi oluşturma ürününün yanı sıra nakit avans hizmeti sunar.

Dave, kripto para birimi hizmetleri sunma olasılığını araştıran uzun bir ödeme uygulamaları serisinin en yenisidir.

Günlük grafikte kripto toplam piyasa değeri 1,87 trilyon dolar 

PayPal, Mart ayında kripto para birimi uyumluluğu ekledi ve Ocak ayına kadar kendi dijital parasını kurma planlarını duyurdu.

PayPal'ın sahibi olduğu Venmo, ağustos ayında kripto para birimi işlevi ekleyerek kredi kartı sahiplerinin bitcoinlerde "geri ödeme" kazanmalarını sağladı.

Satın Alma Gelirleri

Dave CFO'su Kyle Beilman Salı günü Dave'in dördüncü çeyrek kazançları sırasında, işletmenin FTX'ten elde edilen gelirleri "büyüme ve sermaye tahsis planımızın çekici bir bileşeni" olarak adlandırdığı satın almalar aramak için kullanabileceğini söyledi.

FTX'in 100 milyon dolarlık yatırımı hisse şeklinde değil, daha ziyade teminatsız dönüştürülebilir senetlerde - bir tür kısa vadeli borç - yıllık %3 faiz oranıyla.

Dave'e yatırım yapanlar arasında Dallas Mavericks'in sahibi Mark Cuban, Capital One Ventures, müzik sanatçısı Thomas Wesley Pentz ve CODE Advisors'ın kurucu ortağı Quincy Smith yer alıyor.

Bu arada Dave'in hissesi Pazartesi günü yüzde 4,85 ve mesai sonrası işlemlerde yaklaşık yüzde 3 arttı. Ek olarak, şirket Pazartesi günü piyasa kapandıktan sonra dördüncü çeyrek karını açıkladı.


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ