Bu yazımızda sizlere Mobilecoin (MOB) Coin Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylece MOB Token hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

Mobilecoin (MOB) Coin Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla MOB Token

Bu yazımızda sizlere Mobilecoin (MOB) Coin Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylece MOB Token hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

Mobilecoin (MOB) Coin Nedir?

MobileCoin, küresel uçtan uca şifreli mobil ödemeleri anında etkinleştirerek dijital ödeme sistemini demokratikleştiriyor.

MobileCoin blok zinciri, mutabakat için Birleşik Bizans Anlaşması ve gizli işlemler için yedi savunma katmanı kullanır. MobileCoin, kullanıcı güvenliğinden ödün vermeden dijital nakit göndermek için Signal Messenger gibi mobil uygulamaları destekler. Herhangi bir cep telefonu numarasına gönderilebilen ve web tarayıcıları, masaüstü ve mobil uygulamalar için cüzdan desteğine sahip olan bir uygulama bu.

Lido Dao (LDO) Coin Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla LDO Token

MOB, projenin yerel tokenidir. MOB için mevcut kullanım durumu şunları içerir:

  • Ödeme para birimi: Dijital nakit işlevi görür ve kullanıcıların Signal'de mal ve hizmet alışverişi yapmak için MOB'u bir para birimi olarak kullanmalarını sağlar.

Proje, birlikte çalışan aşağıdaki ana bileşenlerden oluşur:

  • MobileCoin Wallet: Yerel ağ cüzdanı, masaüstünde ve mobilde kullanılabilir.
  • MobileCoin Kurtarma Pini: Ağ üzerinde işlem yapmak için kullanılan MobileCoin Cüzdanı kurulduktan sonra oluşturulan genel ve özel bir anahtar.
  • MobileCoin Mutabakat Protokolü: MobileCoin'in Sis teknolojisi, mobil cihazlar gibi kaynak kısıtlamalı düğümlerin işlem geçmişinin tüm blok zincirini depolamaktan kaçınmasına izin verirken, yeni ödemelerin hızla onaylanmasına izin veren Birleşik Bizans Anlaşmasını kullanır.
  • Software Guard eXtensions (SGX): Tüm doğrulayıcı nodelar, verileri korumak için bir izolasyon ve şifreleme teknolojisi olan Intel'in SGX güvenli yerleşiminde çalışır. Nodeların kullanıcılar için anahtarları yönetmesine izin verir.

11 Mayıs 2023 itibariyle, MOB'un toplam ve maksimum token arzı 250.000.000'dir. Mevcut dolaşımdaki arz 195,286,109 MOB’dur.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ