Monero'daki en son hardfork, ağ verimliliği ve performansı açısından önemli iyileştirmeler getirecek.

Monero 13 Ağustos

Monero'daki en son hardfork, ağ verimliliği ve performansı açısından önemli iyileştirmeler getirecek.

Binance, Binance hesaplarında XMR bulunduran tüm kullanıcılar için ilgili tüm teknik gereksinimleri yerine getirerek hardfork'u destekleyeceğini söyledi.

Gizlilik blok zinciri ağı Monero, bu hafta 13 Ağustos'ta bir ağ yükseltmesinden geçeceğini duyurdu. Bu, Monero blok zinciri ağında 2.688.888 blokta meydana gelen bir hardfork'tan başka bir şey olmayacak. Ağ yükseltmesini yayınlayın, tüm katılımcıların Monero blok zincirini kullanmaya devam etmek için yazılımlarını güncellemeleri gerekecek.

Monero ağ yükseltmesi bir sürü yeni özellik getirecek. Her birine bir göz atalım.

1-Yüzük ölçüsü 11-16 arasında artırılıyor. Bu aynı zamanda Monero ağında gerçekleşen her işlemin temel anonimlik setinde şimdiye kadarki en büyük mutlak artış olacak.

2-Monero, Bulletproof algoritmasını Bulletproofs+'a yükseltmeyi planlıyor. Bu, tipik işlem boyutunun yaklaşık yüzde 5-7 oranında azaltılmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca, tipik doğrulama performansını yüzde 5-7 oranında artırırken işlemleri daha hafif ve hızlı hale getirecek.

3-Çok beklenen Görünüm Etiketleri ile tanışın. Bu, cüzdan senkronizasyon sürelerinin ortalama yüzde 30-40 oranında azaltılmasına yardımcı olacaktır. Monero'nun açıkladığı gibi: "Bu etiket, dışarıdaki izleyicilere işlem hakkında herhangi bir bilgi vermez, işlem boyutlarına yalnızca 1 bayt (ihmal edilebilir bir miktar) ekler ve yine de, karmaşık doğrulamalar gerekli!”

4-Monero hardfork, genel ağ güvenliğini ve ağın esnekliğini artıran ücret değişiklikleri getirecek. Bu, kötü niyetli varlıklardan gelen saldırıları önlemeye yardımcı olacaktır.

5-Monero hard forku, kritik güvenlik yamalarıyla birlikte çoklu imza özelliklerine önemli düzeltmeler getirecek.

Binance, Monero Hardfork'a Desteğini Genişletiyor

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Monero ağ yükseltmesini ve hardfork'u destekleyeceklerini duyurdu. Resmi duyuruda şunlar kaydedildi:

Monero (XMR) ağ yükseltmesi ve hard fork, 2.688.888 Monero blok yüksekliğinde veya yaklaşık olarak 2022-08-13 (UTC) tarihinde gerçekleşecek. XMR için para yatırma ve çekme işlemleri yaklaşık olarak 2022-08-13 14:00 (UTC) arasında askıya alınacaktır.

Binance, Binance hesaplarında XMR bulunduran tüm kullanıcılar için ilgili tüm teknik gereksinimleri karşılayacaktır. Yükseltilen ağın kararlı olduğunu düşündüğümüzde XMR için para yatırma ve çekme işlemlerini yeniden başlatacağız ve kullanıcıları bir sonraki duyuruda bilgilendirmeyeceğiz.

Hardfork'tan sadece bir gün önce, Monero ekosisteminde gerçekleşen bir başka önemli olay daha var. Bildirdiğimiz gibi, Monero'nun en büyük madencilik havuzu olan MINEXMR, 12 Ağustos'ta kapanacak. Bunun nedeni, tek havuzun Monero ağında yüzde 48'in üzerinde hash oranını kontrol etmesi ve bu da onu Monero blok zincirindeki yüzde 51 saldırısına tehlikeli bir şekilde yaklaştırmasıydı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ