Yıllar geçtikçe, kripto para endüstrisindeki hack saldırıları manşetlere çıktı. Yerleşik platformlar bile kötü niyetli saldırganların ellerinde güvenlikten ödün vermiştir.

Monero’nun Eski Liderinden Trezor Uyarısı Geldi  - İşte Ayrıntılar

Yıllar geçtikçe, kripto para endüstrisindeki hack saldırıları manşetlere çıktı. Yerleşik platformlar bile kötü niyetli saldırganların ellerinde güvenlikten ödün vermiştir. Ancak hacklerin ve uzlaşmanın yükselen trendi ile bu faaliyetleri de azaltma yönünde önemli gelişmeler olmuştur.

Kraken’in son zamanlarda Trezor donanım cüzdanlarındaki bir güvenlik açığına ilişkin söylent, bazı ciddi sorular yöneltti. Uzun lafın kısası olan Kraken Güvenlik Laboratuvarları, hem Trezor One hem de Tezor Model T donanım cüzdanlarının kolayca hacklenebileceğini ortaya koydu Bu saldırı “şifrelenmiş bir ifadenin çıkarılması için voltaj arızasına” dayanıyordu.

Monero'nun eski baş sorumlusu Riccardo Spagni, cevabın 'parola' olduğunu söyledi. Magical Crypto Friends'in son canlı akışında Spagni şu açıklamayı yaptı:

“Trezor, özellikle şu anki haliyle, atak saldırılarına karşı çok eğilimlidir ve bu yüzden bir parola kullanın. Daha hantal hale getiriyor, ancak en azından parola cihazda saklanmıyor, bu yüzden neredeyse ikinci bir kimlik doğrulama faktörü gibi. ”

Bir başka uyarı da aynı bölümde Litecoin Vakfı Genel Müdürü Charlie Lee tarafından yapıldı. "Hediye cüzdanı" kullanmanın etkileri üzerine vurgu yaparak Lee şöyle diyor:

“Mühürlü Ledger'ı veren birçok insan gördüm. Bence bu kötü bir fikir. Çünkü siz, Ledgers ve Trezor'larınızı doğrudan üreticiden satın aldığınızdan emin olmak istiyorsunuz. Kurcalanıp bozulmadığını asla bilemezsiniz ve risk almak istemezsiniz.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ