Piyasadaki mahremiyet odaklı kripto para birimleri söz konusu olduğunda, Monero her zaman en çok göze çarpan kripto para olmuş durumda.

Monero’nun Salazarı: Bitcoin Harcarken İnsanlar Sızıntıları Hafife Alıyor

Son zamanlarda Cryptonight R'den RandomX'e başarılı bir algoritma değişimi gören kripto para birimi, Diego Salazar tarafından tartışılan ana konuydu.

Salazar, önde gelenkripto para biriminin “güvenilmez mahremiyet” temsil ettiğini, pazarda başka mahremiyet koinlerinin bulunduğunu, ancak birçoğunun “mahremiyeti kullanmak için gereken güven” unsurunun bulunmadığını ve “kırılgan mahremiyet”e sahip olduğunu belirtti. Varsayılan olarak mahremiyete adanmış tek kripto para biriminin Monero olduğunu ve bunu önemli ölçüde başardığını ifade eden Salazar, Monero'nun kripto para birimi alanında oldukça benzersiz olduğunu söyledi.

Rekabeti ileriye götürmenin önemli olduğunu belirten Salazar, Monero rekabetinin “yeterli olmadığını” vurduladı. Salazar'a göre, projeler ya bir teknolojiyi uygulayarak mahremiyete bağlı kalamıyorlar ya da mahremiyet teknolojisini tamamen anlamıyorlar. Salazar bu konuda şu açıklamayı yapıyor:

“[…] Bu çok önemli bir nokta, mahremiyet teknolojisi ve blockchain'in iki ayrı disiplin olması […] Blockchain'i ayrı ayrı anlamak zorundasınız ve sonra birlikte nasıl çalıştıklarını anlamanız gerekiyor, bu daha da büyük bir şey ve hatta daha az insan bunu nasıl yapacağını anlıyor. ”

Monero’nun Benimsenmesi

Daha sonra Salazar, kripto para biriminin son listeleme çılgınlığı ışığında mahremiyet yönü nedeniyle Monero'nun benimsenmesinin etkilenip etkilenmediği hakkında da konuştu. Monero’nun mahremiyet yönünün kendisinin benimsenmesinin önünde bir engel olmadığını, bunun nedeni de pek çok kişinin mahremiyetin önemine önem vermemesi olduğunu belirtti. İnsanlar Bitcoin ve türevlerinin ne kadar şeffaf olduğunu fark ettiklerinde işlerin farklı bir şekilde ortaya çıkacağını belirtiyor ve son olarak şöyle diyor:

 “İnsanlar Bitcoin'lerini harcadıklarında ne kadar bilgi sızdırıldığını büyük ölçüde hafife alıyorlar. Bu çok fazla ve kelimenin tam anlamıyla insanların görmesi için banka ekstrenizi çevrimiçi yayınlamaya eşdeğer. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ