Monero (XMR) topluluğu, 18 Nisan'da dijital paralarını merkezi borsalardan toplu olarak çekecek.

Monero (XMR) topluluğu, 18 Nisan'da dijital paralarını merkezi borsalardan toplu olarak çekecek. Hareket, XRM rezervlerini yanlış temsil eden borsaları çıkaracak ve yapay bir açığın ardından XMR fiyatları artabilir.

Monero (XMR) topluluğu, önümüzdeki hafta "The Monerun" olarak adlandırılan bir Monero Bankası çalıştırmayı planlıyor. Kripto paranın sahipleri, söz konusu kripto para biriminin merkezi borsalardan CEX'ler büyük miktarda çekilmesini başlatacak ve etkin bir şekilde bir arz sıkıntısı yaratacaktır. Hareket, bu borsalarda madalyonun gerçek arzını test etmek içindir. Eylemin, yapay bir açık nedeniyle dikkate değer bir XMR fiyat artışına yol açması da oldukça muhtemeldir.

4,26 milyar dolarlık bir piyasa değeriyle Monero, kripto endüstrisindeki en büyük gizlilik dijital parası olarak duruyor. Token, yalnızca adreslerini değil, aynı zamanda işlem yaptıkları token sayısını da gizleyerek kullanıcılara anonimlik verir. Son derece anonim doğası nedeniyle, Monero sahipleri, kripto paranın değişim platformlarındaki gerçek arzını bilmenin tek yolunun bir arz sıkışıklığı olduğunu iddia ediyor.

Monero Topluluğu Tarihi Banka Çalıştırmayı Planlıyor

Popüler kripto subreddit r/Cryptocurrency'deki bir gönderiye göre, toplu para çekme işlemi 18 Nisan'da gerçekleşecek. Topluluk, Monero'nun 8. yıl dönümü olduğu için tarihi seçti.

Bazı topluluk üyeleri, merkezi borsaların XMR rezervlerini yanlış tanıttığını ve sahip olmadıkları paraları sattığını iddia ediyor. Parti şimdi “gölgeli uygulamaları” için bu tür borsaları devirmeyi planlıyor. Suçlanan CEX'ler arasında Binance, Huobi ve Poloniex var.

Monero'nun karmaşık defteri, birçok borsanın rezervlerini yanlış tanıtmasına ve aslında sahip olmadıkları XMR'yi satmasına, çoğumuzun asla geri çekilmeyeceğini ve hiç kimsenin zincir üzerinde onların yanlış hareketlerinin kanıtını göremeyeceğini bilmelerine olanak sağladı.

Not, muhtemelen gerçeği daha da gizlemek için bazı borsaların Monero para çekme işlemlerini dondurduğunu da ekliyor.

Reddit gönderisi şimdiye kadar 500 yoruma ek olarak yaklaşık 2.000 oy aldı. Bir yorum okur:

“'Erken Bitcoin dışında bir proje hakkında daha tutkulu insanları hiç görmedim. Monero Observer'a göre Monerun hareketi 800 kişilik bir Monerun Telegram grubuyla da ilişkili,dedi.

Gizlilik Dijital Paralarına Karşı Düzenleyici Eylem

Monero, dünya çapında tartışmalı açıklamalar yapan birçok gizlilik parası arasında yer alıyor. Diğerleri Zcash (ZEC) ve Dash (DASH). Kripto para birimlerinin işlemleri kafa karıştırıcı özellikleri kullanıcılar tarafından benimsenirken, düzenleyiciler canı sıkkın ve eleştirilerle dolu.

Şu anda, dijital  para ABD'de yasaldır ancak Japonya ve Güney Kore gibi ülkeler tarafından yasaklanmıştır. İkisi, dijital paranın belirsiz doğasının sağladığı kara para aklama faaliyetlerine atıfta bulundu.

İki ülkeye ek olarak, birkaç borsa, düzenleyici gazabından korkarak tokeni listeden çıkardı. Borsalar arasında Bittrex ve Avustralya borsaları Swyftx ve Coinjar yer alıyor. Raporlama zamanında, XMR geçen gün yüzde 1,2 düşüşle 234,30 dolardan işlem görüyordu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ