MoneyGram, ödemelerin başlamasıyla olan ticari anlaşmasının bir parçası olarak Ripple'den aldığı 11.3 milyon dolarlık kripto varlık XRP'yi sattığını söylüyor.

MoneyGram, Ripple ile Ortaklığına Başladığından Beri 11.300.000 $’lık XRP Satmış -  Şirket Yatırımcısını mı Kandırıyor?

MoneyGram, ödemelerin başlamasıyla olan ticari anlaşmasının bir parçası olarak Ripple'den aldığı 11.3 milyon dolarlık kripto varlık XRP'yi sattığını söylüyor.

MoneyGram, en son SEC dosyalamasında, Ripple'ın Talep Üzerine Likidite (ODL) platformunu sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için tazminat olarak Ripple'den XRP aldığını söylüyor.

“Şirket, ODL platformu tarafından kolaylaştırılan ve güvenilir bir döviz ticareti faaliyeti sağlayan döviz piyasalarına likidite geliştirmek ve getirmek için XRP'de Ripple tarafından telafi edildi.”

Ripple’ın ODL'si, gönderenin para birimini XRP’ye dönüştürerek, dijital varlığı sınırların ötesine taşıyarak ve ardından hedef para birimine dönüştürerek havale ödemelerini gerçek zamanlı olarak yerine getirir.

MoneyGram sözcüsünden söz eden The Block, Teksas merkezli firmanın Ripple'den aldığı tüm XRP'yi hemen tasfiye ettiğini ortaya koyuyor.

“Havale şirketi MoneyGram, geçtiğimiz yıl Ripple'den teşvik ödemelerinde 11.3 milyon dolarlık XRP aldı, ancak söz konusu dijital varlıkları sözcüe göre alır almaz sattı.”

Ripple ve MoneyGram, Haziran 2019'da sınır ötesi ödemeler ve döviz anlaşmaları için stratejik bir ortaklığa girdiler ve Ripple, MoneyGram'da 50 milyon dolarlık bir hisse elde etti.

MoneyGram, işlem hacminin % 10'unu ABD ve Meksika arasında taşımak için XRP kullandığını söylüyor.

 Yapılan bu hamleler zaten hakkındaki davalarla uğraşan Ripple’ın hamesine eksi puan olarak yazılmaya devam ediyor. Bu gidişler yatırımcılar XRP’ye güvenlerini giderek kaybediyorlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ