Kripto ödeme şirketi Ripple, son altı ay içinde havale şirketi MoneyGram'a sınır ötesi ödeme teknolojisini kullanması için 11 milyon dolar verdi.

MoneyGram, Ripple İle Stratejik Ortaklığını Genişletmeye Devam Ediyor

Kripto ödeme şirketi Ripple, son altı ay içinde havale şirketi MoneyGram'a sınır ötesi ödeme teknolojisini kullanması için 11 milyon dolar verdi.

Ripple, sınır ötesi ödeme teknolojisini uygulamak için dünyanın en büyük havale şirketi MoneyGram ile işbirliği yaptı. ABD SEC ile yapılan yasal başvurulara göre, Ripple, MoneyGram'a Ripple’nin sınır ötesi ödemeler teknolojisini kullanmasına yardımcı olmak için geçen yılın üçüncü çeyreğinde 2,4 milyon dolar ve geçen yılın 4. çeyreğinde 8,9 milyon dolar daha verdi.

MoneyGram, Ripple’ın Teknolojisini Daha Fazla Koridorda Kullanmayı Planlıyor

Dünyanın önde gelen havale şirketlerinden biri, blockchain firması Ripple ile stratejik bir ortaklığa girdi. O zamandan beri MoneyGram, Ripple'ın sermayesi karşılığında sınır ötesi ödemelerde Ripple’in teknolojisinin kullanımını genişletti. MoneyGram, Ripple’ın teknolojisini önümüzdeki dönemde daha fazla koridorda kullanmaya ilgi gösterdi. Havale şirketi XRP üzerinde çalışan İsteğe Bağlı Likidite ürünü de dahil olmak üzere çeşitli Ripple ürünlerini kullandığını açıkladı.

Belgede Ripple’ın 11 Milyon Doları Neden Belirtilmiyor?

MoneyGram şu anda Ripple’ın ODL teknolojisini Meksika Pezosu, Filipin Pezosu ve Avustralya doları dahil beş koridorda kullanıyor. Ancak havale firması, teknolojiyi yakın gelecekte mümkün olduğunca çok koridora yaymayı planlıyor. MoneyGram, ortaklığın işletme sermayesi ihtiyaçlarını azaltacağını ve ek kazançlar ve nakit akışı yaratacağını ifade ediyor.

Yasal düzenlemeler, Ripple’ın 11 milyon dolarlık ücretinin ne olduğunu belirtmiyor. Bununla birlikte, şirket Ripple tarafından blok zincirinin kolaylaştırdığı, likiditeyedöviz getirdiği ve geliştirdiğini ifade ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ