Dünyanın en büyük para transferi hizmetlerinden biri olan MoneyGram, USDC kullanımını genişletmek için Stellar Development Foundation ile ortaklık kuruyor.

Dünyanın en büyük para transferi hizmetlerinden biri olan MoneyGram, USDC kullanımını genişletmek için Stellar Development Foundation ile ortaklık kuruyor.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Dünyanın en büyük para transferi hizmetlerinden biri olan MoneyGram, sınır ötesi işlemleri kolaylaştıran bir blok zinciri ağı olan Stellar'ın gelişimini destekleyen kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Stellar Development Foundation ile ortaklık kuruyor. Stellar ağı, şu anda 7,8 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 0,327 dolar olarak fiyatlandırılan XLM  tokenini  kullanıyor. Bu, MoneyGram'ın bir Blockchain firmasıyla ilk ortaklığı değil. Daha önce, uluslararası para transferi hizmeti şirketi Ripple Labs ile ortaklık kurmuştu.

 Ortaklık, Birden Fazla Para Biriminde Nakit Finansmanı ve Ödemeyi Mümkün Kılacaktır

Stellar Development Foundation CEO'su ve Genel Müdürü Denelle Dixon'a göre; ortaklık sayesinde, MoneyGram'ın ağı, Merkez Konsorsiyumu aracılığıyla Coinbase ve Circle tarafından yönetilen bir stabilcoin olan USD Coin'i (USDC) kullanarak, ister ABD doları ister Japon Yeni olsun, birden fazla para biriminde nakit finansmanı ve ödemeyi sağlamak için Stellar blok zinciri ile bütünleşecek .  Başlangıçta Ethereum blok zincirinde geliştirilen USD Coin, Şubat ayında Stellar'da yayına girdi , dedi.

Müşteriler Parayı USDC'ye ve USDC'den Çevirebilecekler

Bu ortaklık ile müşteriler, MoneyGram lokasyonlarında anında teslim almak için USDC'ye ve USDC'den nakit çevirebilecekler. Arka uçta, Dallas merkezli FDIC sigortalı United Texas Bank, Circle ve MoneyGram arasındaki anlaşmayı kolaylaştıracak. Hizmetin bu yılın sonuna kadar belirli pazarlarda piyasaya sürülmesi planlanıyor ve 2022'de daha fazla uluslararası kullanıma sunulması planlanıyor, ancak fiyatlandırma da dahil olmak üzere hiçbir ek ayrıntı paylaşılmadı. MoneyGram International'ın başkanı ve CEO'su Alex Holmes, "Tüketicilerin kripto varlıkları ile fiat para birimi arasında köprü kurmasını sağlıyoruz ve bu fırsatta öncü ve lider olabileceğimizi düşünüyoruz" diyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ