Para transferi devi MoneyGram, Ripple’ın yerel tokenı XRP'nin şirketin dijital havalelerini artırma çabasının önemli bir parçası olduğunu söylüyor.

MoneyGram Yönetcisi: Ripple’ın Anlık XRP Yerleşim Platformu, Dijital Dönüşümde Temel Rol Oynuyor

Para transferi devi MoneyGram, Ripple’ın yerel tokenı XRP'nin şirketin dijital havalelerini artırma çabasının önemli bir parçası olduğunu söylüyor.

PaymentsSource'tan yeni bir rapora göre, MoneyGram operasyon sorumlusu Kamila Chytil “MoneyGram’ın dijital tekliflerini genişletmeye ve örneğin Ripple ile anlık FX çözümü için XRP kullanmak için ortaklık yaparak operasyonel verimliliklerini artırmaya” odaklanıyor.

Son iki ay içinde, Teksas merkezli ödeme şirketi koronavirüs pandemisinin ortasında dijital işlemlerinin arttığını gördü.

31 Mart 2020 tarihinde sona eren çeyrekte, MoneyGram’ın dijital işlemleri yıllık % 57 büyürken, giriş işlemleri yıllık % 6 düşüş gösterdi. Ayrıca, dijital işlemler ilk çeyrek sonunda tüm MoneyGram havalelerinin % 18'ini temsil ediyordu.

Geçen ay, şirketin dijital işlemleri yıllık % 81 oranında arttı, çünkü çevrimiçi havaleler MoneyGram işlemlerinin % 28'ini aldı. Bununla birlikte, MoneyGram’ın XRP’nin entegrasyonu için henüz ilk günler. Şirket, Meksika ve ABD arasındaki işlem hacminin% 10'una güç sağlamak için dijital varlığı kullandığını söylüyor.

Chytil, dijital işlemlerde yaşanan patlamanın şirketin alandan yararlanmak için erken çabalarının sonucu olduğunu söylüyor.

“Daha önce, MoneyGram çok işlem odaklıydı. Paranın nereye gittiğini ve kimin gönderdiğini biliyorduk, ancak müşteri odaklı olmanın anahtarı olan şeylere odaklanmadık ... E-postalar, SMS ve sohbet yoluyla dijital müşterilerimizle kendi dillerinde kişiselleştirilmiş bir şekilde iletişim kurmaya başladık. . Bir ton işti, ama karşılığını veriyor. ”

 Haziran 2019'da Ripple, sınır ötesi ve döviz yerleşimleri için stratejik bir ortaklık imzalamak için MoneyGram'da 50 milyon dolarlık bir hisse satın aldı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ