MoneyGram, Pakistan’daki havale yönetimi iş hacmini artırma planlarını açıkladı.

MoneyGram

Amerikan para transferi şirketi MoneyGram, ülkedeki işlerinin genişlemesini görüşmek üzere Pakistan Başbakanı Imran Khan ile birlikte oturdu. Heyete, MoneyGram CEO'su William Alexander Holmes başkanlık ediyor. Son zamanlarda, Pakistan'ın Faysal bankası, sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için MoneyGram ortağı Ripple ile ortaklık kurdu ve bu toplantıda Holmes, ülkedeki havale yönetimi iş hacmini artırmaya büyük ilgi duyduğunu söyledi.

Holmes dedi ki:

“İş ortamının gelişmeye devam etmesi, daha doğrudan yatırımları nasıl çekebileceğimiz, ticaret ve ticarete açıklık, e-ticaret ve yasal gelir akışını teşvik etme konularında nasıl yardım edebileceğimiz hakkında çok konuştuk.”

Başbakan, ekibin hükümetin MoneyGram'ın genişleme işi için gerekli yardımı sağlayacağına ve aynı zamanda yurt dışındaki vatandaşlara eve para göndermelerinde yardımcı olacağına dair güvence verdi. Ayrıca, bu mâli yıl boyunca hane halkı gelirindeki önemli artışı vurguladı.

Başka bir rapora göre, şirket 2020 yılına kadar havale yönetimi işinin hacmini 600 milyon dolardan 1 milyar dolara çıkarmayı planlıyor. Holmes, bir röportajda şirketin, Pakistan içindeki ve dışındaki fonların yasal akışını desteklemek için, gelecek yıl Pakistan'da en az bir milyon dolarlık yatırım yapacağını söyledi. Ayrıca, 1 milyar dolarlık iş hedefine ulaşıldığında daha fazla yatırım yapma sözü verdi.

Kara para aklama meselesine değinen Holmes, Pakistan'ın bununla mücadele etme çabalarını övdü ve birçok ülkenin fon akışının kalitesini arttırmak için adım attığını ekledi. Hükümetin vizyonuyla paralel olarak MoneyGram, finansal dahil etme çabalarına karşılık verdiğini ve göçmenleri işlemler için resmi kanallardan yararlanmaya teşvik ettiğini belirtti.

Ripple'ın MoneyGram ile olan stratejik ortaklığı, şirketin XRP kullanarak sınır ötesi ödemeler ve döviz takas işlemleri için kilit ortağı olmasını sağladı. MoneyGram'ın Pakistan’da genişleme niyetiyle, Ripple havale projesine öncülük ederken, havale platformu için daha fazla kabul görmesi de mümkün göründü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ